שדרוג רכבים
המקומות שלי
יצירת קשר
שדרוג רכבים
לקוחות נכבדים, סוג הרכב הכלול במחיר החבילה הבסיסית, הינו ל: 2-4 איש פורד פוקוס ממוזד או דומה, ל-5 איש, פורד פוקוס סטיישון ממוזג או דומה, ול-6 איש מיני וואן ממוזג ל-7 ימי השכרה. לידיעתכם: לא ניתן להבטיח רכב מדגם מסויים וכל קטגוריה כוללת דגמי רכב שונים. הרכבים המופיעים בטבלה להלן הינם דוגמא מייצגת בלבד.
חברות ההשכרה הינן:
במידה והינכם מעוניינים ברכב גדול/משופר יותר, להלן האפשרויות ותוספת המחיר ביורו לרכב ל-7 ימי השכרה: ייתכנו רכבים שונים בקטגוריות השונות. ניתן לקבל מבחר רכבים נוספים ע"פ בקשה.

תוספת מחיר לרכב מקטגורית גולף ל-7 ימים

תוספת מחיר לרכב מקטגורית פג'ו 308 סטיישן ל-7 ימים

סוג הרכב

תמונה

 

 

FIAT 500 L / VW GOLFהרכב הבסיסי בחבילה ל- 2/3/4 נוסעים

50 €

 

PEUGEOT 308 STW /FIAT 500 L STWהרכב הבסיסי בחבילה ל- 5 נוסעים

70 €

20 €

CITROEN C3 AUT / BMW 1 AUT

150 €

100 €

PEUGEOT 3008 AUT / FOCUS STW AUT

150 €

100 €

KIA SPORTAGE

290 €

240 €

VW TOURAN 5+2 AUT WITH GPS

335 €

285 €

VAN 9- FIAT DUCATO / OPEL VIVARO

580 €

530 €

FORD GALAXY AUT 7 SEATS


מחיר ההשכרה כולל:
- שכירות ללא הגבלת ק"מ.
- ביטוח CDW - ללא השתתפות עצמית.
- ביטוח TP - ללא השתתפות עצמית.
- מע"מ מקומי.
- מס כבישים (לא אגרת אוטוסטרדות).
- מס נמל תעופה.

מחיר ההשכרה אינו כולל:
- דמי טיפול במקרה של נזק / דוחות תנועה וכיו"ב
כ-50 € כולל מע"מ.
תוספת בחו"ל:
- כסא תינוק - 45-55 € להשכרה.
אנא שימו לב להוראות הבאות:
בתחנת ההשכרה יש להציג:
1. דרכון
2. רשיון נהיגה ישראלי (עם תמונה) ורשיון בינלאומי.
3. כרטיס אשראי בינ"ל ע"ש שוכר הרכב.
4. שובר ההשכרה.

חשוב!

תנאי החוזה אשר נחתם בחו"ל מול ספק הרכב הם המחייבים. יש לוודא טרם החתימה כי פרטי ההסכם והתוספת ברורים. חתימת השוכר על חוזה השכירות מחייבת ואיננה ניתנת לביטול בדיעבד. יש לדאוג ולקבל העתק מחוזה השכירות עם החזרת הרכב ולשומרו לכל מקרה של בירור. הרכב יינתן לכם עם מיכל דלק מלא, מומלץ להחזירו במצב זהה. על מיכל חסר תגבה מכם תוספת תשלום לפי תעריף שייקבע ע"י חברת ההשכרה בתוספת דמי מילוי. לא יינתן כל החזר על ניצול חלקי של השובר נסיעה טובה ובטוחה!
המקומות שלי
צור קשר
צור קשר
מלאו את הטופס ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם
שם המתעניין
טלפון
דוא"ל
יעד החופשה
כמות נוסעים
הערות
 
 

כתבות

טיפים לאגם גארדה

טיפים לאגם גארדה- חברת 'גו איטלי'

אגם גארדה כבש את ליבם של המשפחות הישראליות לפני מספר שנים. בשנים האחרונות חלה התגברות משמעותית בביקוש לחופשות נופש בסביבת האגם והשפה העברית הופכת לשגורה יותר באזור האגם בתקופת התיירות החמה.


המאמר הקרוב יכין אתכם, המטיילים העתידיים באזור האגם, לקראת ההגעה אליו. המאמר יעסוק בהמלצות לגבי תזמון החופשה, מקומות מומלצים, בתי מלון, מסלולים ייחודיים, אטרקציות ועוד.


חופשה משפחתית בצפון איטליה לא יכולה שלא לכלול את האגם בתוכניות, האגם על כל חלקיו מהווה את אחד היעדים המבוקשים ביותר של המשפחה הישראלית במאה ה-21 והוא החליף יעדים אחרים שהיו "על המדף" במשך עשרות שנים (תורכיה, היער השחור, יוון וכו').

 

עונת התיירות

איטליה, ארץ המגף, הינה ארץ ארוכה  שבחלק הדרומי שלה היא בעלת מאפיין מזג אוויר מזרח תיכוני קלאסי ואילו בצפונה היא אירופאית לכל דבר- גבוהה וקרה.


אזור האגם נמצא על התפר בין 3 מחוזות: ונטו, לומברדיה ו-טרנטינו די אדג'י. חלקו הצפוני של האגם מתחיל את הרי הדולומיטים ומתאפיין במזג אוויר קריר יותר.


עונת התיירות מתחיל באזור אפריל, בדרך כלל העונה החמה והלחוצה יותר היא יולי אוגוסט (גם חמה מבחינת מזג אוויר) ולקראת אוקטובר מתחילה הדעיכה ומזג האוויר גם מתקרר במהירות.


בסוף אוקטובר כמעט 80% מהמלונות, המסעדות והפארקים כבר סגורים ורק מלונות שנותנים שרות לתיירות חורף ומעבר לדולומיטים פתוחים. צריך לזכור שבחודשי החורף ( נובמבר עד פברואר) חלק מהתנועה בסביבת האגם מתאפשרת רק עם צמיגים מיוחדים בגלל השלג והקור.


העם האיטלקי אוהב להגיע לאגם בשבועיים האחרונים של חודש אוגוסט- תיירות פנים. עובדה זו מהווה פרמטר חשוב לשאר התיירים מרחבי אירופה וגם מישראל.


מזג אוויר

החלק הצפוני של האגם קר יותר מאשר החלק הדרומי בגלל קרבתו להרי הדולומיטים משם מגיעות רוחות קרות. החלק הדרומי מישורי וחמים יותר שכן הוא מקבל רוחות חמות מדרום איטליה.


האזור לא מתאים לנופש בחורף (נובמבר עד פברואר, כולל), באגם שוררות טמפרטורות של אזור ה-0 מעלות. טמפ' המים יכולה להגיע ל-6 מעלות. מבחינת שעות האור ביממה החורף קשוח ויש בו 7 שעות אור בלבד.


בחודשים מרץ- אפריל האגם מתעורר לחיים, אלו חודשיים של מעבר בין העונות (אביב), המלונות והפארקים מתחילים להריץ את הצוותים ועושים הכנות לקראת עונת התיירות. ישנה עדיין תיירות של סקי בהרים אך מומלץ לבחון טרם ההגעה את תנאי הגלישה.


החודשים הטובים ביותר לטיול באזור הם מאי יוני. מסיבה של שלושה גורמים עיקריים:

א.      מזג אוויר מושלם ולא חם או קר מידי. (15-25 מעלות)

ב.      עדיין לא התחילה העונה והאגם לא "מפוצץ" במבקרים.

ג.       המחירים עדיין נמוכים יותר משיא העונה.


העונה החמה מתרחשת כאמור ביולי- אוגוסט. חם באגם... ממוצע טמפ' יכול להגיע גם ל29-30 מעלות, טמפרטורת המים תנוע בין 22-26 מעלות.


סוף תקופת התיירות מתרחשת בחודשים ספטמבר ואוקטובר, גם חודשים אלו מהווים זמן טוב מאוד לביקור באגם. טמפרטורת המים עדיין נעה סביב 20-22 מעלות, ומזג האוויר יזכיר את חודשי האביב מרץ אפריל. חלק מהמלונות יכולים להיות קצת "עייפים" אחרי עונת התיירות אבל לא באופן שישפיע על החופשה שלכם יתר על המידה.


אטרקציות

הסיבה המרכזית לכך שהישראלים אוהבים את אזור האגם היא הרב גוניות. האתר מציע אין ספור פעילויות ועונה על צרכים ואפיונים רבים של מטייל ממוצע. האגם נותן מענה למי שאוהב טיולים בטבע (נהרות, מפלים, הרים, טרקים, כפרים עתיקים וכו'), לכל חולי הספורט הימי והפעילות הימים האגם מהווה סוג של גן עדן (50 ק"מ אורך ו-17 ק"מ רוחב של האגם הגדול באיטליה). משפחות עם ילדים שמחפשים נופש עם אטרקציות ימצאו בצד הדרום מזרחי של האגם את המקום המושלם לחופשה השנתית- פארקי שעשועים מהמפורסמים באיטליה. חובבי קניות ושופינג ימצאו מספר אתרים מובילים, וזה כמובן לפני שציינו את האוכל האיטלקי האהוב, הקרבה למילנו, לוונציה ולוורונה ואת העלויות הכלכליות הסבירות ביציאה לחופשה באזור האגם.


ליקטנו ברשימה לא ארוכה מספר מקומות ונקודות סביב האגם שאנו ממליצים לבקר בהם, כמובן שהרשימה לא נגמרת וזו רק המלצה קצרה.


 • סירמיונה (Sirmione) - אחת העיירות היפות באיטליה. נמצאת בשפת האגם הדרומית, לעיירה סירמיונה מבנה ייחודי- היא יושבת על חצי אי צר וארוך הבולט אל תוך האגם. המרכז ההיסטורי של סירמיונה, העיר העתיקה, מוקף חומה ופינות שקטות ויוצאות דופן, נמל קטן, ובתי קפה ציוריים.
 • גארדה לנדGarda Land  - פארק השעשועים לכל המשפחה. אטרקציה משפחתית בגדר חובה, נמצא בצד הדרום מזרחי של האגם.
 • Gardaland Sea-Life Aquarium - פארק המים- עולם הים הנמצא סמוך לגארדה-לנד. במקום מספר אקווריומים ענקיים, האכלת בעלי חיים ימיים ועוד.
 • ריבה דל גארדה (Riva del Garda) - היא העיירה הצפונית ביותר באגם.  ידועה כ״פנינה של אגם גארדה״ מוקפת במטעי לימונים, דקלים, זיתים ועצי דפנה. עיירה יפיפייה שממנה ניתן לעלות צפונה לכיוון הדולומיטים. מסביבה יש אטרקציות טבע רבות.
 • עיר הסרטים מובילנד Movieland - פארק שעשועים בסגנון סרטים, ארוחת אבירים Medieval Times - מופע בשיתוף הקהל הכולל גם ארוחת ערב. הפארק ממוקם בדרום מזרח אגם גארדה .
 • הר מונטה בלדו Monte Baldo ליד העיירה מלצ`זינה – Malcesine. ההר משמש כאתר סקי בחורף ואתר עליה לרגל (ברכבל...) בקיץ.  ההר נמצא במרכז האגם מצד מזרח. בפסגה יש נוף עוצר נשימה.
 • מפלי ורונה - 3 ק"מ צפונית לריבה דל גארדה. מי המפל מגיעים מאגם טנו ויוצרים מפל יפה בתוך מערה, בגובה של 100 מטרים.
 • Parco Termale del Garda - פארק גדול של מעיינות תרמיים, נמצא ליד העיירה וילה צ'דרי, בצד הדרום מזרחי של האגם.
 • בורגטו - Borghetto  כחצי שעה דרומי לאגם גארדה, בדרך כפרית וציורית, בצמוד לנהר המינצ'יו, ממוקם כפר קטן וקסום, על בתיו הישנים מימי הביניים המשרים אוירה נינוחה ומיוחדת. מומלץ להגיע ולטייל במקום לאחר ביקור בפארק סיגורטה - ומומלץ במיוחד להגיע בשעות הערב - שעות בהן הכפר מואר היטב והאוירה קסומה ומיוחדת.
 • וורונה - עירם של רומיאו ויוליה. העיר העתיקה בוורונה הינה אחת הערים היפות באיטליה ומושכת אליה מיליוני מבקרים בשנה, יש ברחובות של וורונה משהו קסום שקשה להסביר. העיר העתיקה מוקפת חומה גבוה והנהר מקיף את חלקה.


אזורי לינה מומלצים

כלל, אנחנו ממליצים להגיע לגארדה לתקופה של בין שבוע לשבועיים, וגם אז לא תספיקו לראות רבע מהדברים שאפשר, גם אם תהיו מאוד פעלתניים. בכל מקרה אנחנו ממליצים להגיע לאגם ללא פחות משבוע ימים, 7 לילות.


אזור התיירות המבוקש והפעיל ביותר, בו רוב בתי המלון, המסעדות והפארקים נמצאים הוא בצד הדרום מזרחי של האגם. (מרחק של פחות משעה משדה התעופה של וורונה). יחד עם זאת לאורך כל חופי האגם ניתן למצוא מקומות לישון ואם תרצו לעשות טיול לצידו השני ולהישאר לילה במלון אחר זו אפשרות רציונלית ולא יקרה מידי.


המלונות באגם טובים, חלקם אפילו מצוינים ועומדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד. התייר הישראלי יודע להעריך מלונות טובים וכפרי נופש והמבחר האיכותי מהווים את אחת הסיבות ל"נהירה הישראלית" לאגם. חברת "גו איטלי" מחזיקה בקשרים אישיים עם המלונות הטובים ביותר באגם ומציגה נבחרת איכותית של אפשרויות. אלו המלונות המבוקשים ביותר ובעלי הדירוג הגבוה ביותר באזור.


לרשימת המלונות לחצו כאן     

 

חברת 'גו איטלי' מביאה ניסיון וידע שנצבר במשך למעלה מ-4 עשורים בתחום התיירות. החברה ידועה היטב בשוק התיירות הישראלי בזכות המקצועיות ורמת השירות של צוות עובדיה ובקשריה האישיים והנפלאים עם ספקי התיירות השונים באיטליה. יתרונה הגדול נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה. יתרון זה מגדיל את סיכויי ההצלחה לחופשה וכמובן מוריד עלויות למשפחה הישראלית.


אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם. מומחי החברה ישמחו לעמוד לרשותכם בטלפון 04-8682518.

תנאים כלליים

 
תנאים כלליים

סוכן יקר, נא הבא מידע זה לידיעת לקוחותיך!
 
תנאים ואחריות
תוכן אתר זה מהווה הסכם לכל דבר ועניין, בין חברת "תמוז בע"מ" לבין סוכנויות הנסיעות/סוכני הנסיעות והנוסעים (להלן: "הצדדים"). הקיבול יתבצע על-ידי הצדדים באמצעות הרשמת הנוסע ו/או תשלום מקדמה ו/או השתתפות בחבילת הנופש והוא מהווה את הסכמת הצדדים לכל התנאים, הגבלת האחריות והמידע שבחוברת זו.
בנתונים המפורטים באתר זה נכונים ליום עדכון האתר 01/2016 ואין החברה אחראית לשינויים, תקלות ושיבושים שאירעו ו/או עלולים לקרות במהלך העונה. מוסכם בזאת שכל תביעה ו/או טענה ו/או תלונה של מי מהצדדים כנגד. חברת תמוז בע"מ תובא בפנינו בכתב לא יאוחר מתוך 30 יום לאחר חזרת הנוסע ארצה.
אין אנו אחראים למידע שאינו נמסר על-ידנו בכתב או הסותר את הכתוב באתר זו. בכל מקרה של חילוקי דעות, יחייבו תנאי האתר. לא תתקבל כל טענה של מי מהצדדים כי לא קרא את התנאים והאחריות המופיעים באתר זה ו/או כי לא הופנתה תשומת ליבו לתנאים ולמידע טרם הרשמתו.
חברת תמוז בע"מ משמשת כמקשרת וכמתווכת בלבד בין הצדדים לבין מפעילי וספקי השירותים כגון: חברות תעופה, בתי מלון, מסעדות, מדריכים מקומיים, חברות השכרת רכב ושירותי קרקע אחרים. אין אנו אחראים בכל צורה שהיא לתקלות, שיבושים עיכובים ונזקים אחרים אשר עלולים להיגרם מאי ביצוע ו/או ביצוע חלקי ו/או ביצוע לקוי, של שרות כלשהו המוצעים בחוברת זו על-ידי ספקי השירותים או מי מטעמם.
אנו כמארגן איננו אחראים לנזקים הנגרמים לצדדים ובמיוחד לנוסע, כגון נזקי גוף, מחלות ,נזק מטען ו/או כל נזק ישיר או עקיף שעלול להיגרם לנוסע במהלך הטיסה ו/ או שהייתו בחו"ל עקב תאונה, מעשה אלימות, שוד, גניבה, אשפוז, הוצאות רפואיות, אובדן המטען ו/או מסמכים ו/או כרטיס טיסה ו/או דרכון וכיו"ב.
תמוז מציעה לנוסע לבטח עצמו, על חשבונו, בביטוח אישי נרחב המכסה את הנזקים והאירועים המתוארים לעיל.
 

המחירים מותנים בהזמנה ותשלום מראש

">דמי ביטול לחבילות התיור:
לאחר אישור ההזמנה - 50 יורו
עד 60 יום - 15%
45-60 יום - 25%
30-45 יום - 50%
3-30 יום - 90%
פחות מ-3 ימים - 100%
על כל מוצר חלה חובת דמי ביטול גם אם לא צויינו במפורש.

המחיר אינו כולל :
מיסים והיטלים מכל סוג שהוא. ביטוח ואחריות לרכוש הנוסעים ולנזקי גוף כלשהם.
 
 
בתי מלון
הנוהג המקובל לחדרים בבתי מלון והיציאה מהם הינו כדלקמן: כניסה מהשעה 14.00 ויציאה עד השעה 12.00 בצהריים. וזאת על מנת לאפשר לצוות המלון להכין את החדרים לקראת האורחים החדשים המגיעים למלון. רמת בתי המלון נקבעת ע"י משרד התיירות המקומי של כל מדינה ומדינה.
תמוז בע"מ אינה אחראית להפעלתו היום יומית של המלון ,לרבות תקינות מערכותיו, שעות הפעלת מיזוג האויר וכד'.
 
 
LATE ARRIVAL
במידה והנוסע מתעתד להגיע למלון לאחר 18.00 יש להודיע על כך מראש בעת ביצוע ההזמנה. (במידה ולא תמסר הודעה מראש לא תישא תמוז באחריות כלשהיא, במידה ולא ישמר חדר עבור הנוסע).
 
 
ביצוע הטיסות:
הטיסות הינן טיסות שכר מחוץ לנתיב. הטיסות מותנות באישור מינהל התעופה האזרחי, ומופעלות על פי תקנות טיסות השכר, רשיון מס' ג/523/86.
שעות הטיסה והמוביל עשויים להשתנות.
 
 
מניין הימים
במניין הימים מחושבים יום היציאה מישראל ויום החזרה אליה שהינם ימים חלקיים בלבד. זמני היציאה וההגעה מ/לישראל נתונים בידיחברת התעופה ואין אנו מתחייבים להשלים את הימים במלואם.
 
 
RUN OF THE HOUSE
ההזמנות מתבצעות עבור חדר במלון. אין באפשרותינו להבטיח מראש חדר הממוקם עפ"י דרישות הנוסע, לא בקומה רלוונטית ולא בצד המבוקש.
 
 
חדרים זוגיים
ברוב בתי המלון בחדרים ישנן מיטות נפרדות. אין כל אפשרות להבטיח מראש מיטה כפולה אף אם הוזמנה מראש...
 
 
TRIPLE
במקרה של הזמנת חדר לשלושה - שים לב! בתי מלון רבים נוהגים להכניס מיטה שלישית לחדר זוג', לעתים המיטה השלישית הינה מיטה מתקפלת.
 
 
שערים
השער לתשלום יהיה שער העברות והמחאות גבוה של המטבע הנקוב ביום התשלום בפועל.
 
 
מחירים
תמוז בע"מ לא תישא באחריות כלשהי להבטחת מחיר המלון וכן לא תדרש להחזר של הפרשים כלשהם הנובעים מהפרשים אלו.
 
 
שינוי במחירים
המחירים ניתנים לשינוי בהתאם לתקנות טיסות שכר ללא הגבלה כלשהי.
 
 
רישום יתר ע"י בתי המלון
יתכנו מצבים לפיהם ייכנס הנולון לתפוסת יתר וע"פ הכללים הבינלאומיים לא ניתן לפנות חדרים גם אם נתקבל אישור עבורם. בנוקרה של רישום יתר ע"י בתי המלון, רשאי הסוכן המקומי ו/או הנהלת בית המלון להעביר את הנוסעים למלון חלופי המדורג באותה דרגה או בדרגה גבוהה יותר מהמלון אותם רכשו הנוסעים. האחריות לכך, לרבות ההעברה למלון החלופי חלה על הנהלת המלון ו/או הסוכן המקומי.
 
 
סמכות שיפוט
מוסכם ומוצהר בזאת ע"י הצדדים, כי הואיל ומרכז הפעילות של חברת תמוז בע"מ הוא בחיפה, הרי בכל מקרה של סכסוך ו/או תביעה ו/או מחלוקת שיהיו למי מהצדדים כנגד תמוז, תהיה לבית המשפט בעיר חיפה בלבד סמכות מקומית ייחודית לדון בעניין.

מזג אוויר אגם גארדה

מזג אוויר אגם גארדה (איטליה)- טיפים חשובים

אחד המשתנים החשובים, לקראת בחירת חופשה משפחתית או טיול זוגי לחו"ל הינו מרכיב מזג האוויר.  מזג אוויר מכתיב עבורנו את מיקום החופשה, את הזמן שנבחר עבורה וכמובן את תוכן הפעילות שלנו במהלכה.


אירופה, היבשת המטוילת ביותר בקרב הציבור הישראלי, סובלת משינויי מזג אוויר ומקיצוניות של מזג אוויר (קור/ חום/ משקעים) הרבה יותר מאשר מדינת ישראל.  השיקול של מזג אוויר הופך למכריע בעיקר בשיא עונת הקיץ והחורף (קיץ חם ולח וחורף קר מאוד ומושלג).


איטליה מהווה את אחד היעדים הכי מבוקשים בקרב הטייל הישראלי. בכל שנה פוקדים את ארץ המגף עשרות אלפי תיירים מישראל. בשל המבנה הגאוגרפי הארוך, איטליה מחולקת לאזורים המשפיעים גם על תחזית מזג האוויר: בדרום, נפגוש מזג אוויר ים תיכוני ואילו בצפון איטליה (אזור הדולומיטים למשל) נפגוש בשלג וקור מתחת לאפס בחלק ניכר מחודשי החורף.


אגם גארדה הינו האגם הגדול באיטליה ומהווה יעד תיירותי פופולארי מאוד, הוא נמצא בחיבור של 3 מחוזות חשובים באיטליה: מחוז ונטו במזרח (בירה ונציה), לומברדיה במערב (בירה מילאנו) וטרנטינו- אלטו אדיג'ה בצפון (בירה טרנטו). חופשה באגם וסביבתו מהווה אטרקציה גדולה ומשלבת אין ספור פעילויות: פעילויות שיט וקיט, מסלולי הליכה בטבע, פארקי שעשועים לילדים, ערים עתיקות, הרים גבוהים ומושלגים (אתרי סקי), מפלים, בתי מלון מפנקים, כפרים

 


אגם גארדה- מזג אוויר לפי חודשי  ועונות השנה

החלק הצפוני של האגם קר יותר מאשר חלקו הדרומי וזאת בשל קרבתו להרי הדולומיטים משם מגיעות רוחות קרות. החלק הדרומי מישורי וחמים יותר שכן הוא מקבל רוחות חמות מדרום איטליה.


שומר נפשו לא ייסע לנופש באזור האגם בתקופת החורף ( חודשים נובמבר עד פברואר, כולל), בחודש ינואר נרשם שיא הטמפרטורה הנמוך בשנה, בין 0-6 מעלות צלזיוס, טמפרטורת המים יכולה לצנוח ל-6 עד 9 מעלות. באזור האגם יש 7 שעות אור , מתוכן רק 4 שעות שמש. 80% מלונות באגם גארדה סגורים במהלך חודשי החורף, כמו גם הפארקים, כפרי הנופש והמסעדות.                                   

הגעה לאזור האגם בחורף אפשרית ומומלצת במקרה של חופשות סקי, יחד עם זאת במקרה שכזה מומלץ להשכיר רכב באיטליה עם ציוד נסיעה בשלג (שרשראות לצמיגים וכו').


בחודשים מרץ- אפריל מזג האוויר באגם משתפר והאגם מתחיל "להתעורר", אלו למעשה חודשי מעבר. הקהל הישראלי מתחיל לפקוד את האתר החל מחופשת הפסח בחודש אפריל ובזמן הזה גם מתחילות הטיסות הישירות לאזור מישראל (בדרך כלל לעיר ורונה).


חודשים מאי יוני מהווים את החודשים הטובים ביותר לנופש באגם: מבחינת מזג אוויר כבר לא קר ועדיין לא חם מידי, הטמפרטורה הממוצעת באגם נעה בין 14-26 מעלות וטמפרטורת המים באזור 18 מעלות. עדיין אין תפוסה מלאה במלונות והתנועה בכבישים נוחה ולא עמוסה מידי.


חודשים יולי- אוגוסט מהווים את ה'עונה החמה', תרתי משמע, אלו החודשים החמים ביותר מבחינת מזג אוויר, ממוצע טמפ' יכול להגיע ל-29 מעלות, טמפרטורת המים תנוע בין 22-26 מעלות. האגם צפוף יותר ונמצא בשיאה של עונת התיירות. מבחינת לחות, השילוב של הרוחות הדרומיות עם מי האגם גורמות ללחות שיכולה להגיע ל-65%. האיטלקים אוהבים להגיע לאגם לחופשות שנתיות שלהם בשבועיים האחרונים של אוגוסט, עובדה שיכולה להשפיע על תזמון החופשות של התיירים ממדינות אחרות בעולם, בכללן ישראל.

 

גם חודשים ספטמבר ואוקטובר (לפחות השבועיים הראשונים של אוקטובר) מהווים זמן מצוין לביקור באגם. טמפרטורת המים עדיין נעה סביב 20-22 מעלות, מזג האוויר ינוע סביב 16-25 מעלות.

 


טיסות

הגעה לאגם גארדה מישראל מאוד נוחה, במיוחד בעונות הרלוונטיות. החל מאמצע אפריל (בסמוך לחופשת פסח) ועד לאמצע חודש אוקטובר, חברות התעופה השונות  (ישראליות וחברות איטלקיות) מפעילות קווים ישירים ל-4 יעדים אטרקטיביים הסמוכים לאגם:

· ורונה- פחות מ-30 ק"מ.

· ונציה- 140 ק"מ.

· ברגמו- פחות מ-100 ק"מ.

· מילאנו- 140 ק"מ. 


מלונות

חברת 'goitaly' מציעה קשת רחבה של בתי מלון וכפרי נופש באזור האגם. אנו מציעים את המגוון הטוב ביותר והעשיר מכל חברות התיירות בישראל, אנו ממליצים להיכנס לדף שלנו באתר על אגם גארדה ולראות את האלטרנטיבות הרבות.

 


תחזית מזג אוויר אגם גארדה

מתכנן טיול לאגם גארדה עם המשפחה ?

קראת את המאמר ובחרת תאריך לחופשה המשפחתית ?


זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של חברת 'goitaly' ולסגור חופשה לצפון איטליה ולאזור האגם. לחברה ניסיון ומוניטין משנת 1982 בארץ המגף, החברה ידועה היטב בשוק התיירות הישראלי בזכות המקצועיות ורמת השירות של צוות עובדיה ובקשריה האישיים והנפלאים עם ספקי התיירות השונים באיטליה.

יתרונה הגדול נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה.


לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות החברה בטלפון: 04-8682518

דרום איטליה

דרום איטליה- מזג אוויר וטיפים חשובים

איטליה ידועה בכינוי ארץ המגף. מבחינה גאוגרפית היא מתחילה ממרכז אירופה בצפון, גובלת עם שוויץ ואוסטריה, ומסתיימת בדרום (העקב) בעומקי הים התיכון. למבנה הגאוגרפי ולאזורי האקלים יש השפעה רבה, לא רק על מזג האוויר, אלא גם על אופי הקהילות, התרבות הקולינרית, הפוליטיקה ועוד משתנים רבים המבדילים בין הצפון והדרום באיטליה.


הדרום האיטלקי מאכלס 5 מחוזות (מתוך 20 מחוזות המרכיבים את איטליה):

·       מחוז 'פוליה' (Puglia)  שבירתו בארי.

·       מחוז בזיליקטה (Basilicata) שבירתו פוטצנה.

·       מחוז קלבריה (Calabria) שבירתו קטנזארו.

·       מחוז קמפניה (Campania) שבירתו נאפולי.

·       מחוז סיציליה (Sicilia) שבירתו פלרמו.

 

למעשה נאפולי במערב ובארי במזרח מייצרות קו דמיוני המבטא את הגבול הצפוני של דרום איטליה.

המטיילים הישראלים הפוקדים את דרום איטליה מגיבים מצוין לאקלים, לתרבות, לאוכל ולאנשי המקום, שכן הדרום האיטלקי נמצא באגן הים התיכון ודומה בהרבה למזג הישראלי. מרכיבים אלו הופכים את דרום איטליה ליעד תיירותי מבוקש בכל השנה בקרב תיירים ברחבי העולם, וגם מישראל.

 


דרום איטליה- מזג אוויר לפי עונות השנה.

כמו אצלנו  בישראל, גם בדרום איטליה החודשים הנעימים יותר לחופשה הם בין מרץ לאוקטובר (אביב- קיץ- סתיו), מזג האוויר נוח מאוד לטיול. למעשה, דרום איטליה מהווה יעד מרכזי לטיולים לאורך כל השנה.


חורף- הרבה יותר נעים מאשר צפון איטליה. החורף דומה מאוד לישראל, הטמפרטורות נעות בין 5 מעלות במינימום ל18-20 מעלות במקסימום. כמובן שישנם אזורים קרים יותר, בעיקר באזורים ההרריים. בחודשי החורף ניתן לצפות ל- 11 עד 14 ימי גשם בחודש ובפסגות ההרים ניתן לזהות שכבות לבנות של שלג (כמו בהר הגעש אתנה בסיציליה למשל).


אביב- עד פברואר האזור נמצא תחת החורף ואילו מחודשים מרץ-אפריל הטמפרטורות עולות (8 עד 20 מעלות) , יש פחות ימי גשם וצידי הדרכים מתמלאים בפריחה צבעונית.


קיץ- הקיץ חם. חודשים יולי אוגוסט מהווים את שיא תקופת התיירות הנכנסת ואלו גם החודשים החמים ביותר: חם ולח, בדרך כלל לא פחות מ-20 מעלות במינימום, קרוב ל-30 יהיה הממוצע, אך לא מפתיע לראות ימי חמסין קיצוניים מידי פעם כמו בישראל. סיציליה מהווה את האזור החם ביותר באיטליה בחודשי הקיץ.


סתיו- אולי התקופה הטובה ביותר לטייל בדרום- מבחינת עומס על אתרי התיירות, מבחינת צפיפות במלונות ובמיוחד בגלל מזג האוויר. החום הקיצי נשבר ונעים מאוד להסתובב בחוץ ולהרגיש רוחות קרירות בערבים. הטמפרטורות שחלות בתקופת הסתיו יגיעו ל 9-16 מעלות בממוצע בחלק הצפוני של חבל הארץ וככל שנדרים (לאזור סיציליה) יהיה חם יותר.

 


טיסות

בכל שבוע ישנן טיסות ישירות מישראל לדרום איטליה. היעד המרכזי הוא נאפולי כמובן, אליה ישנן טיסות ישירות וטיסות 'לואו קוסט' למיניהן. בנוסף, בחודשים מרץ עד אוקטובר ישנן טיסות ישירות לעיר קטניה.


בנוסף לטיסות הישירות ניתן למצוא עשרות טיסות ביום המבצעות חיבור (connection) ברומא ונוחתות בבארי, לצ'ה, טרנטו, פלרמו ועוד.


שימו לב, מומלץ לעשות ביטוח נסיעות מטעמי בטיחות, בריאות, שמירה על החפצים האישיים ולצורך ביטוח הכבודה.

 

 

מלונות

בניגוד לאזורים צפוניים (אגם גארדה, הרי הדולומיטים) בהם נסגרים רוב המלונות בתקופות מסוימות בשנה, בדרום המלונות ושירותי התיירות פעילים ברוב ימי השנה. חברת 'goitaly' מתחזקת קשרים חזקים עם עשרות רבות של מלונות, כפרי נופש ווילות להשכרה בדרום איטליה. לצפייה בדף המלונות לדרום איטליה לחץ כאן לצפייה במלונות באי סיציליה לחץ כאן.

 


אתרי תיירות חשובים באזור נאפולי

·       העיירה סורנטו

·       האי קפרי

·       הר הגעש ווזוב

·       המערה הכחולה

·       העיר ההרוסה פומפיי

·       דרך אמלפי הידועה- אחת הדרכים היפות בעולם.

·       פוזיטנו

·       מונטה קסינו

 


אתרי תיירות חשובים בסיציליה

·       העיר קטניה והר הגעש הפעיל אתנה

·       העיר הקסומה פלרמו על שלל אתריה ההיסטוריים

·       עמק אגריגנטו- אתר מורשת מוכר ע"י אונסקו

·       העיירה התיירותית טאורמינה

·       הר געש סטרומבולי

·       אתר ארכיאולוגי וילה רומנה דל קזאלה.

 


תכנון חופשה בדרום איטליה וסיציליה עם צוות המומחים של 'goitaly'

מתכננים חופשה בדרום איטליה, ?

תמיד חלמתם לנסוע לסיציליה למסע בעקבות המאפיה האיטלקית ?

אנו מזמינים אתכם לפנות אל המומחים של 'goitaly' ולקבל מידע ופרטים אודות הדרום האיטלקי: חבילות נופש, טיסות ישירות, מזג אויר, מלונות מפנקים ואטרקציות מובילות.


החברה פעילה ומומחית לשוק התיירות האיטלקי משנת 1982. לאורך השנים צברה קשרים ומוניטין שמעמידים אותה צעד אחד לפני כולם בכל הקשור לחבילות נופש לארץ המגף. יתרונה הגדול נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה.


לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות החברה בטלפון: 04-8682518


מזג אוויר דולומיטים

מזג אוויר דולומיטים (איטליה)- טיפים חשובים

הדּוֹלוֹמִיטִים הינו רכס הרים המהווה את החלק הדרומי של הרי האלפים. הרכס נמצא בצפון איטליה, האזור נמצא בתחומי מחוז ונטו ומחוז טרנטינו- אלטו אדיג'ה. המדינות הגובלות לרכס הינן אוסטריה מצפון מזרח ושוויץ מצפון מערב.


ההרים (הרי גיר ברובם) נוצרו לפני 200 מיליון שנה, מתוך ים קדמון שכיסה את האזור. הם מאופיינים במצוקים גבוהים וחשופים, עמקים צרים ופלגי מים בכל פינה, מאות גוונים של ירוק צומח, היוצרים נופים דרמטיים ועוצרי נשימה במיוחד. האזור כפרי ולא משופע בישובים, גם 2 הערים המרכזיות ( בולצאנו וטרנטו) ברכס אינם ערים גדולות במיוחד.


צפון איטליה ואזור הרי הדולומיטים הינו אזור תיירות מבוקש לאורך כל השנה, אם כי אופי הטיול ותוכן הפעילויות שונה מעונה לעונה, למרכיב מזג האוויר יש משקל מכריע בתכנון הטיול. מבחינת תחזית מזג אוויר, צפון איטליה (דולומיטים) מתאפיין בחורף מושלג וקר במיוחד עם טמפרטורות של מתחת לאפס, לעומת קיץ נעים ושמשי במהלך היום וקריר בערבים ובלילות.כדאי לבקר בצפון איטליה !

כאמור, אזור הדולומיטים מהווה יעד תיירותי לאורך כל השנה, האתרים הרבים מציעים אין ספור אפשרויות:  טרקים למטיבי לכת וגם מסלולי טיול לכל המשפחה, טיולים רגליים למסלולי מים, אגמים ומפלים, עשרות אתרי סקי,  רפטינג, פארקים אתגריים, רכיבה על סוסים, פעילויות טבע, אומנות, מוזיאונים (איש הקרח, הטבע והאדם וכו'). המלונות וכפרי הנופש נמצאים במרכזי הטבע והנופים הנשקפים מחלונות החדרים עוצרי נשימה.


ישנם מספרי אתרי חובה ומקומות שמומלץ מאוד לראותם בעת ביקור וטיול בהרי הדולומיטים:

·       הערים והעיירות: בולצאנו, טרנטו, מדונה די קמפיליו, מראנו, קורטינה דאמפצ'ו.

·       מעבר סלה, מעבר פאדיה ומעבר פורדוי.

·       האגמים קארצה, בראיס.

·       קניון סראי די סוטוגודה.

·       פרמידות האדמה בסגונצאנו

·       עמק ואל די סמדרה, עמק אלטופינו די סיין, עמק ואל גארדנה המפורסם.

·       מרמולדה.

·       צ'ינקווה טורה

·       לפירוט אודות האתרים הנ"ל ניתן להיכנס לדף הרלוונטי באתר.

 


דולומיטים- מזג אוויר לפי עונות השנה.

חורף- אם אינכם עוסקים בסקי או בספורט גלישה אחר הקשור לשלג אין לכם מה לעשות באזור הזה בתקופת החורף. החורף באזור מתחיל בדרך כלל בחודש נובמבר ונמשך עד מהלך חודש מרץ. פעילויות הסקי מתרחשות בהתאם למצב השלג בהרים ובדרך כלל לא לפני תחילת חודש דצמבר. עונת התיירות סקי ומקצועות החורף מושכת מאות אלפי תיירים לאזור בכל חורף. חשוב לדעת ולבדוק קודם לכן את מצב הכבישים והדרכי הגישה לאתרי הסקי ולמלונות.


הטמפרטורה הממוצעת בחודשי החורף נעה בין מינוס 5 למינוס 10, יחד עם זאת בפסגות ההרים ניתן להרגיש גם טמפרטורות של מינוס 20.


אביב- האביב מגיע באיחור קל לצפון איטליה. במהלך מרץ מרגישים הקלה אך עדיין קריר ביום וקר מאוד בלילה (טמפרטורות שיכולות להיות מתחת לאפס), ייתכנו ימי שלג בחודש מרץ ובוודאי ימים גשומים, מצב הכבישים עדיין יכול להיות מסוכן עקב המשקעים וגם עקב הפשרת השלגים והרטיבות. בחודש אפריל ותחילת מאי הטמפרטורות עולות ומתחילה הפריחה- סוף עונת הסקי הופכת לרשמית. בחודש מאי ניתן לחוש טמפרטורות במהלך היום של 15 עד 23 מעלות ובלילות 5-9, עדיין קר.


קיץ- עבור הישראלים הקיץ, בחודשים יוני, יולי, אוגוסט, באזור הדולומיטים מהווה מזג אויר מושלם. התנאים המושלמים מאפשרים ביצוע של פעילויות טבע רבות. במהלך היום מתקיימות טמפרטורות של 20-25 מעלות ואילו בלילה באזור ה-15, כאמור תנאים מושלמים לטייל הישראלי.  


כיאה לאירופה ולאזורים גבוהים, גם בקיץ ייתכנו גשמים ולכן מומלץ לקחת מעיל דק ולהתעדכן בתחזית מזג האוויר לאותו שבוע.


סתיו- תחילת הסתיו מהווה את אחת התקופות היפות לבקר באזור. עם חזרתם של המשפחות לשגרת החיים, השבועות הראשונים של הסתיו מהווים זמן מצוין לביקור באזור: המלונות לא עמוסים והמחירים אטרקטיביים, כנ"ל של סוכנויות הרכב, הכבישים פחות עמוסים ומזג האוויר נוח יותר. בסתיו הטמפרטורות יורדות, בספטמבר ואוקטובר הטמפרטורות יורדות ל15°C ולפעמים אף פחות.טיסות

קיימים 4 שדות תעופה רלוונטיים באיטליה להגעה להרי הדולומיטים: ונציה, ורונה, ברגמו, מילאנו. כמו כן, הזמינות של הטיסות והיעדים תלויה מאוד לתקופה בה תבחרו להגיע.


אם אתם מתכננים להגיע לטיול משפחות בעונת הקיץ או באביב, ארבעת שדות התעופה יהיו פעילים עבורכם, אם תרצו להגיע לאזור בתקופת החורף או הסתיו לטובת חופשת סקי אזי רק שני שדות תעופה יהיו רלוונטיים (ונציה ומילאנו).

 


מלונות

כאמור, אפשרויות הלינה באזור רבות ומגוונות. הטבע המקיף את האזורים האורבניים המעטים מייצר סביבה מיוחדת למלונות שחלקם מוקף 360 מעלות בנופים מרהיבים.  חברת 'goitaly' מתחזקת קשרים בכל שנה עם המלונות, דירות הנופש והווילות המוצעות לתיירים. לצפייה בחלק מהאפשרויות המומלצות לפתרונות הלינה בהרי הדולומיטים ניתן ללחוץ בקישור.


חשוב לציין שחלק מבתי המלון נסגרים למשך חודשיים, בחודשים אוקטובר נובמבר, ונערכים לקראת עונת הסקי.

 

זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של חברת 'goitaly' ולסגור חופשה לצפון איטליה ולאזור הדולומיטים. החברה פעילה ומנוסה בטיולים ושירותי חופשות בארץ המגף החל משנת 1982.


יתרונה הגדול של 'goitaly' נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות החברה בטלפון: 04-8682518

 

מזג אוויר טוסקנה

מזג אוויר טוסקנה (איטליה)- טיפים חשובים

טוסקנה היא מחוז במרכז איטליה. זהו אחד מאזורי הטיול הידועים בעולם ואחד המתוירים (למעלה מ-120 שמורות טבע). חבל הארץ המיוחד משתרע על פני 23,000 ק"מ, כגודלה של מדינת ישראל, ומכיל בתוכו נופים מרתקים, אתרים היסטוריים, תרבות עשירה של אוכל ושתיה, אומנות בינלאומית והרבה קסם.  מדרומה של טוסקנה גובל מחוז לאציו, שבירתו רומא, ממזרח מחוז אומבריה שבירתו פרוג'ה, בצפון גובלים שני מחוזות אמיליה-רומאניה וליגוריה ( בירתן בולוניה וג'נובה ), ובמערב הים הטירני.


בירתה של טוסקנה היא פירנצה, אחת הערים הידועות, היפות והמטוילות ביותר בעולם. דרומית לפירנצה, באזור המישורי יותר נמצאת סיינה שמהווה אף היא אטרקציה תיירותית יוצאת דופן ומושכת מיליוני תיירים בכל שנה הפוקדים את רחובותיה הצרים וההיסטוריים.


טוסקנה הררית בחלקה הצפוני, בדרום היא גבעית ואילו בחלק קטן היא מישורית (אזור סיינה כאמור).  בחלקו הצפון-מערבי משתרעים הרי האפנינים, בצפון-מזרח נמצאים הרי האלפים הטוסקניים, ואילו בדרום מתנשא הר אמיאטה הגבוה, בו פועל אתר סקי בעונת החורף.


מבחינת מזג אוויר, טוסקנה היא אזור מעבר בין הצפון הגבוה והקר לדרום הים תיכוני והחם יותר. המבנה הגאוגרפי והקירבה לים (לחות) משפיעים על מזג האוויר והופכים את מזג האוויר ללא יציב לעיתים. לצד חורף קר וגשום ניתן לטייל בחודשי הקיץ בטמפרטורות גבוהות מ-30 מעלות. בנוסף, גם בקיץ חם ולח אין שבוע ללא גשם. זהו אקלים סב-טרופי טיפוסי.טוסקנה- מזג אוויר לפי עונות השנה

חורף- תקופה לא מומלצת לטיולי טבע בטוסקנה. מתחילת חודש נובמבר ועד סוף פברואר הטמפרטורות צונחות ונעות בין 0-10 מעלות עם סטיות כלפי מעלה (עד 14-16 מעלות) או כלפי מטה (מגיעות גם למינוס 5 לעיתים). בחורף יש ממוצע של 8-9 ימי גשם מלאים בחודש ולפעמים אף יותר. מי שבכל זאת מתעקש להגיע לטוסקנה בחורף, רצוי שיתמקד בטיולים אורבני יותר (פירנצה, סיינה וכו').


אביב- טוסקנה באביב היא מראה קסום של שדות פורחים וירוקים. האביב מתחיל במהלך חודש מרץ ונמשך לחודש אפריל ולפעמים 'גולש' גם לחודש מאי. הטמפרטורה נוחה ונעה בין 8 ל-15 מעלות בהתחלת האביב  ובין 11-23 מעלות בחודש מאי. עדיין קריר ויש צורך בביגוד עליון כמו גם מטריה (צפיה ל-6 ימי גשם בחודש).


בחירה מיטבית של מזג אוויר (טוסקנה)- אפריל הוא החודש המומלץ.


קיץ- חודשים מאי ויוני הם חודשים נפלאים לטייל בטוסקנה, בדרך כלל לא חם מדי, מזג האויר נוח מאוד ונעים ומבחינת צפיפות האזור עדיין לא בשיאו (תנועה בכבישים, מקומות במלונות, מחירים, תורים באתרים המתוירים וכו'). חודש יוני מאופיין בטמפרטורות של 14-26 מעלות, גן עדן לטייל הישראלי. חודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, הינם חודשים בהם הלחות עולה והטמפרטורות חמות, ממוצע של 30 מעלות, אם כי נמדדים ימים עם טמפרטורות הקרובות ל-35 ואף ל-40 מעלות. בתי המלון ערוכים לחום הכבד אך דירות הנופש פחות, ועליכם לוודא טרם סגירת החופשה כי יש מיזוג בדירות.


שימו לב, חודשי הקיץ עמוסים בתיירים מכל העולם, כשבחלק האחרון של אוגוסט האיטלקים יוצאים לחופשות השנתיות שלהם. הדבר משפיע על הצפיפות והעומס התיירותי כמו גם על עסקים רבים שנסגרים. ככל שנעים מערבה (אזור פיזה ולוקה) לח יותר בשל הקרבה לים.


סתיו- אחת התקופות הטובות לטיול בטוסקנה, גם בטבע וגם בערים הגדולות. חודשים ספטמבר ואוקטובר מהווים תקופה נהדרת בהן לא חם מידי ועדיין לא קר מידי. הטמפרטורות לא קיצוניות ונעות בין 14-26 בספטמבר ו-10 עד 20 באוקטובר. ישנם כ-7 ימי גשם ממוצעים בכל חודש בתקופת הסתיו אם כי לא גשם כבד וחורפי.  מזג אוויר (טוסקנה) באוקטובר יכול להיות טריקי שכן זהו חודש מעבר, חורף שמתחיל מוקדם מהצפוי יכול להשפיע על תוכנית הטיול.

 


יעדים אטרקטיביים ומומלצים

קצרה היריעה מלהכיל !

גם טיול של שנה לא יספיק לביקור בשלל האתרים והמקומות. ננסה לתת מספר המלצות וטיפים.

·       העיר פירנצה, שהוקמה ע"י יוליוס קיסר, על שלל אתריה הרבים:האקדמיה לאמנות של פירנצה בה נמצא פסל דוד המקורי של מיכלאנג'לו, פאלאצו וקיו (Palazzo Vecchio), קתדרלת סנטה מריה דל פיורה,  הקמפנילה די ג'וטו, שער גן העדן (Porta del Paradiso),

·       גלריית אופיצי , גשר פונטה וקיו, גני בובלי, פאלאצו פיטי, כיכר הרפובליקה, כנסיית סנטה מריה נובלה, ועוד.

·       העיר סיינה, שנשמרה באופן יוצא דופן מתקופת ימי הביניים. מרכזה ההיסטורי של סיינה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

·       העיר לוקה הידועה בחומותיה.

·       מגדל פיזה הנטוי הידוע במערב חבל הארץ.

·       סן ג'ימיניאנו - San Gimignano- עיירה מוקפת חומה מימי הביניים על גבעה בנפת סיינה.

·       פיטיליאנו (Pitigliano). עיירה עתיקה המכונה גם "ירושלים של טוסקנה", בשל הנוכחות ארוכת השנים של הקהילה היהודית.

·       סובאנה וסאטורניה (Saturnia, Sovana)- שני כפרים ציוריים קטנים עם נוף עוצר נשימה. לידן יש אתר מקסים של מי גופרית ומפלים- Cascate di Mulino, כניסה חינם.

·       עמק Val d'Orcia עם העיירה היפה באניו ויניוני (Bagno Vignoni).

·       פיינצה (Pienza). עיירה קטנה ורומנטית בדרום טוסקנה, שניצבת על גבעה מוקפת חומות. העעירה מוכרת ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי.

·       מונטלצ'ינו (Montalcino). דרום טוסקנה, עיירה מוקפת חומה עם נופים מרהיבים ויין ברונלו מפורסם.

·       טוסקנה ידועה בשווקים הנודדים שלה. כנסו לדף הזה באתר ותגלו את כל הפרטים החשובים על השווקים במחוז.

·       טוסקנה ויין הם שתי מילים תאומות ומחוברות. כנסו לדף זה באתר ותוכלו לקבל המלצות על יקבים מיוחדים במחוז.טיסות

ישנם מספר שדות תעופה רלוונטיים לטיול בטוסקנה, אליהם יש טיסות ישירות מישראל:

·       שדה התעופה בפירנצה- פעיל לטיסות שבועיות ישירות מישראל רק בעונה (אפריל עד אוקטובר).

·       שדה תעופה בפיזה, רק בעונה, לא לטיסות רבות.

·       בולוניה- טיסות ישירות לכל אורך השנה. נמצאת שעה נסיעה צפונית לפירנצה.

·       כמו כן, ישראלים רבים בוחרים לנחות בשדות תעופה נוספים, להשכיר רכב ולהגיע לטוסקנה דרך נסיעה בטבע. במקרה זה שדות התעופה של רומא, ורונה, ונציה, מילאנו רלוונטיים אף הם.מלונות

חברת 'goitaly' מתחזקת קשרים ענפים עם גורמי התיירות המובילים בטוסקנה. במשך למעלה מ-3 עשורים יצרנו רשימה איכותית של מלונות, דירות נופש וכפרי נופש אשר משתפים איתנו פעולה ומהווים יעדים מבוקשים לקהל הישראלי. לכניסה לדף המלונות ומקומות הלינה בטוסקנה לחצו כאן.

 


החופשות הטובות ביותר בצפון איטליה ובטוסקנה

מחפשים חבילות נופש בצפון איטליה ?

חלמתם על חופשה זוגית או משפחתית בטוסקנה ?


חברת 'goitaly' פעילה ומומחית לשוק האיטלקי משנת 1982. לאורך השנים צברה החברה קשרים ומוניטין שמעמידים אותה צעד אחד לפני כולם בכל הקשור לחבילות נופש בארץ המגף. יתרונה הגדול נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה.


הניסיון של צוות החברה מחזיר אלפי משפחות בכל שנה לטיולים חוזרים בארץ הכי מיוחדת באירופה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות החברה בטלפון: 04-8682518


וילות באיטליה

איטליה מהווה יעד אטרקטיבי לחופשות משפחתיות וקבוצתיות. ברחבי המדינה ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה. משפחות או קבוצות אשר מתכננות חופשה באיטליה, יוכלו להתארח באחת מאותן וילות באיטליה. ניתן למצוא גם בצפון וגם בדרום המדינה אחוזות נפלאות עם וילות קסומות ומיוחדות המיועדות לאירוח.
כמובן, שבכדי שחוויית האירוח תהיה שלמה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בצורה מוקפדת את אותה הווילה באיטליה בה תתארחו תוך שימת דגש על מספר פרמטרים אשר יסייעו לכם בבחירה.

מיקום הווילה

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת ווילות באיטליה לאירוח, תהיה מיקום הווילה.
הווילה צריכה להיות ממוקמת במרחק סביר מהאטרקציות והאתרים בהם אתם מעוניינים לבקר.
כך שבטרם בחירת אותה וילה באיטליה, כדאי להבין פחות או יותר באיזה אזור באיטליה אתם מעוניינים לנפוש – לדוגמא, אם החלטתם על חופשה בדרום איטליה, כדאי לקחת בחשבון שהאזור מתפרש על פני קילומטרים רבים ולכן כדאי להיות יותר ספציפיים ולבחור ביעד המקורב למקומות בהם אתם מעוניינים לבקר.

רמת האטרקטיביות

נופש באיטליה אמור להוות חוויה מיוחדת ומהנה וכך גם האירוח בווילה. ברחבי איטליה ניתן למצוא אחוזות עוצרות נשימה המוקפות בנופים מרהיבים ומציעות חוויית אירוח בלתי נשכחת. כך שאם אתם מעוניינים בתנאי אירוח מיוחדים וברמה גבוהה, תוכלו לבחור בווילה השוכנת באחת מאותן אחוזות מרשימות.

גודל הווילה

עוד פרמטר חשוב ובעל השפעה על בחירת ווילות באיטליה קשור לנושא של גודל הווילה. ישנן ווילות המתפרשות על פני שטח ענק וישנן גם ווילות קטנות ואינטימיות יותר. חשוב לוודא שהווילה תתאים בגודלה לכמות המתארחים. 

ומה לגבי המחיר?

טווח המחירים של אירוח בווילות באיטליה הינו רחב ולכן, כדאי לעשות בירור מקדים לגבי המחירים – בצורה כזאת, יתאפשר לכם לתכנן את התקציב הכולל עבור החופשה והתקציב הפרטני עבור הוצאות האירוח. כמובן, שככל שתעשו בירור מעמיק יותר, סביר להניח שזה יסייע לכם ליהנות מהצעה אטרקטיבית יותר.
וילות באיטליה מציעות את המתכון לחופשה קסומה ובלתי נשכחת בארץ המגף היפיפייה. כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות הטמונים באירוח שכזה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את אותה הווילה בקפידה.
חופשה בדרום איטליה

דרום איטליה הוא אזור אשר נחשב ליעד מועדף לחופשות ולטיולים בקרב אנשים רבים מכל רחבי העולם – ואין זה לא פלא שכך הדבר, מדובר באחד מהאזורים היפים ביותר באירופה אם לא בעולם כולו.
האזור של דרום איטליה משלב טבע אקזוטי ונופים עצרי נשימה עם אטרקציות אורבניות.

העיר נאפולי, המהווה כבירת האזור, נחשבת לאחת הערים המעניינות באירופה בכלל ובאיטליה בפרט - כאשר אירוח בעיר הצבעונית יכול לכלול בתוכו ביקור בפיצריות משובחות ובמסעדות מקומיות מיוחדות המציעות מגוון רחב של מעדנים איטלקיים, מוזאונים מפורסמים, כנסיות עתיקות ובשפע של אטרקציות נוספות.
כמובן, שבכדי שאותה חופשה בדרום איטליה תוכתר כחופשה המושלמת, קיימת חשיבות גבוהה לתכנן אותה בקפידה ובטרם הטיסה לחפש את כל המידע הרלוונטי על המקומות והאתרים שאסור לפספס את הביקור בהם בעת השהייה באזור – ויש הרבה כאלו.

איטליה היא אחת המדינות היפות והמתיירות ביותר באירופה – יחד עם זאת, חופשה בדרום איטליה תהיה שונה במהותה מחופשה בצפון איטליה – מי שביקר בצפון איטליה יכול להרגיש כאילו הוא נמצא במדינה אחרת. אזור דרום איטליה מציע לנופשים, חופי ים אקזוטיים, הר געש קסום - שאי אפשר להחמיץ את הביקור בו ומומלץ אף לטפס עליו בכדי לראות את הנופים עצרי הנשימה של הסביבה – מדובר בטיפוס האורך כארבעים דקות. באזור ישנם כפרים ועיירות רבות, שביקור בהם יכול לספק חוויה אותה זוכרים לאורך כל החיים.

האטרקציות המרכזיות של דרום איטליה מתפרשות על פני שטח אשר אינו נחשב לגדול במיוחד - כך שגם מי שמחליט לשהות במלון אחד לכל אורך החופשה, יוכל להגיע עם רכב מושכר לכל היעדים החשובים.
בין היעדים שאותם לא כדאי להחמיץ בעת חופשה בדרום איטליה – העיר העתיקה פומפיי, האי קפרי, הר הגעש וזוביו, העיר נאפולי ומומלץ גם לבקר בעיירות קטנות יותר ויפיפיות לא פחות השוכנות באזור כמו:  אמלפי ופוזיטנו ולחוות את איטליה האמתית.

חופשה בדרום איטליה היא חופשה אשר מיועדת עבור כל בני המשפחה ואנשים בכל הגילאים יוכלו למצוא אטרקציות רבות הנמצאות באזור ומתאימות עבורם. כמובן, שבכדי לנצל את החופשה בצורה הטובה ביותר, יש לתכנן היטב את החופשה ולשלב ביקורי באתרי הטבע הנפלאים של האזור, ביקור במסעדות המיוחדות והמשובחות וסיורים בערים ובעיירות שבאזור המאפשרות להכיר בצורה טובה את איטליה, את הצבעים, הריחות, האנשים והנופים.
בתי מלון באיטליה

מדי שנה מבקרים באיטליה עשרות מיליונים של תיירים מרחבי כל העולם ונהנים מכל האטרקציות הייחודיות שיש למדינה היפה הזאת להציע.

איטליה, היא אחת המדינות המיוחדות ביותר ביבשת אירופה, כאשר מה שמאפיין אותה זה בין היתר: המבנים עם הארכיטקטורה המיוחדת והמרשימה, המוזאונים המעניינים, הכפרים הציוריים אשר מאפשרים מפגש עם תושבי המדינה החמים והצבעוניים וכמובן, המסעדות המשובחות – הפיצות הטעימות והגלידות המשובחות יכולות להוות סיבה בפני עצמה לביקור במדינה. 

אז אם החלטתם לצאת לחופשה באיטליה, אחד הצעדים הראשונים אותם תצטרכו לעשות זה לחפש בתי מלון באיטליה במטרה למצוא את בית המלון אשר יענה על כל הדרישות שלכם.

איך לבחור בית מלון באיטליה?

הפרמטר הראשון בעת הליך חיפוש בתי מלון באיטליה, הוא היעד בו אתם מעוניינים לנפוש.
איטליה היא מדינה גדולה ומגוונת כאשר השוני בין חופשה בצפון איטליה לבין חופשה בדרום איטליה הינו מהותי.
אז במידה ואתם מתכננים חופשה קצרה המתמקדת באזור אחד או בעיר אחת – לדוגמא, חופשה ברומא. תוכלו להסתפק בשהות בבית מלון אחד לכל אורך החופשה.

לעומת זאת, אם אתם מתכננים לשכור רכב ולחלוש במסגרת החופשה על מספר אזורים מרוחקים בעיר, ההמלצה תהיה כמובן לחלק את החופשה שלכם בין מספר בתי מלון באיטליה.

כמובן, שגם אם אתם מתכננים להישאר בכל ימי החופשה בעיר אחת ולהתארח במלון אחד, כדאי לבדוק מהו מיקומו של המלון ביחס למרכז העיר, מה המרחק של המלון מהאטרקציות בעיר ובאלו אמצעי תחבורה ניתן להגיע לשם – כדאי לקחת בחשבון שמלונות במרכז העיר יהיו ברוב המקרים יקרים יותר ממלונות מרוחקים יותר באותה רמת אירוח – במקרים רבים, שווה לשלם את ההפרשים.

בתי מלון באיטליה מציעים רמות אירוח שונות, ניתן למצוא מלונות ברמת אירוח בסיסית על בסיס ארוחת בוקר או בלי ארוחות בכלל. וניתן גם למצוא בתי מלון מפוארים ומיוחדים המציעים רמת אירוח חלומית. כמובן, שהבחירה תהיה תלויה בצורה משמעותית בתקציב אותו אתם מוכנים להשקיע.

סוגים שונים של בתי מלון באיטליה

ישנם כאמור מספר סוגים של בתי מלון באיטליה – אכסניות, בתי מלון על בסיס ארוחת בוקר, בתי מלון המהווים חלק מרשת אירופאית של מלונות, בתי מלון מיוחדים המותאמים לתרבות המקומית, בתי מלון מפוארים והרשימה עוד ארוכה. בכדי שהליך החיפוש של בתי המלון יהיה קל ויעיל, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על מאפייני חיפוש שונים כגון:  מיקום, תקציב, כמות המתארחים ודרישות אינדיבידואליות – לדוגמא, יש כאלו שארוחת בוקר תהיה עבורם בגדר חובה, אחרים לא יהיו מוכנים לוותר על אינטרנט אלחוטי וכן הלאה.. שימת דגש על כל הפרמטרים החשובים, תסייע לכם למצוא בסופו של הליך את בית המלון שיענה על כל הדרישות שלכם.
חופשות באיטליה

איטליה מהווה יעד פופולארי במיוחד לחופשה, הן עבור ישראלים והן עבור תיירים מבכל העולם – כארבעים מיליון תיירים פוקדים את המדינה מדי שנה. איטליה מציעה לנופשים מגוון רחב של אטרקציות ייחודיות ומעניינות וכחלק מכך, מהווה יעד אשר מתאים לחופשה של משפחות עם ילדים, זוגות, קבוצות חברים ואנשים בכל הגילאים.
 איטליה היא מדינה גדולה המחולקת לאזורים, כאשר לכל אזור יש את הייחודיות שלו ואת האטרקציות שלו.
כך יוצא, שכל מי שמתכנן חופשות באיטליה, צריך בשלב הראשון להחליט איך הוא רוצה להעביר את החופשה שלו ובהתאם, לבחור את היעד במדינה בו הוא ינפוש.

כך לדוגמא, מי שמעוניין חופשה המשלבת בתוכה טבע וטיולים ימצא את מבוקשות בדרך כלל באזור דרום איטליה.
לעומת זאת, מי שמעוניין חופשה הכוללת בתוכה ביקור במוזאונים, חנויות מעצבים ומסעדות משובחות, יעדיף קרוב לוודאי את אזור צפון איטליה.

מתכננים את החופשה

בכדי ליהנות ממענה על כל הדרישות שלכם מאותן חופשות באיטליה, ההמלצה תהיה לתכנן את מהלך החופשה כהלכה.
כך שאם לדוגמא החלטתם שאתם מעוניינים לנפוש בעיר רומא, כדאי לאסוף מידע לגבי כל האטרקציות המרכזיות של העיר, להחליט היכן חשוב לכם לבקר ועל מה לא אכפת לכם לוותר ולראות כיצד אתם משלבים כל אחת מהאטרקציות בימי החופשה.

כמובן, שאם אתם נמנים על התיירים הספונטניים יותר, אשר אוהבים לקבל את ההחלטות אך ורק בזמן אמת, ההמלצה תהיה לבחור בית מלון אשר ממוקם במרכז העיר - מה שיאפשר לכם גישה מהירה ונוחה לכל האטרקציות, גם אם לא תתכננו מראש לבקר בהן או לראות אותן.

לעומת זאת, אם אתם נמנים על האנשים שכל פרט בחופשה חייב להיות מתוכנן בקפידה, תוכלו לאסוף מידע על התחבורה הציבורית, זמני הנסיעה, המסעדות המומלצות בכל אחד מהאזורים אליהם אתם מתכננים להגיע וכן הלאה..

היכן להתאכסן?

אחת הנקודות החשובות בעת תכנון חופשות באיטליה, קשורה לשאלה היכן להתאכסן במהלך החופשה. איטליה מציע מגוון רחב של בתי מלון ברמות אירוח שונות, וילות מפוארות, אכסניות ודירות להשכרה למהלך ימי החופשה.
כל אחת מהאפשרויות טומנת בחובה את היתרונות שלה ומתאימה לטווח אחר של תקציב ולכמות שונה של נופשים.
בכדי לקבל את ההחלטה הנבונה והמתאימה ביותר, כדאי לבדוק את כל האפשרויות הרלוונטיות, לברר עלויות ומיקומים, לנסות ולקבל המלצות על מקומות האירוח הרלוונטיים ובסופו של דבר לקבל החלטה נבונה לגבי המקום בו תתאכסנו במהלך החופשה.

בחירה מושכלת בבית מלון ביחד עם תכנון מסודר של החופשה, יהוו בסופו של דבר מתכון מנצח לחופשה מוצלחת ומהנה במדינת המגף היפיפייה.
חופשה באגם גארדה


אם חשקה נפשכם בחופשה משפחתית קסומה וייחודית או לחילופין בחופשה זוגית רומנטית חלומית, כנראה שאגם גארדה יהווה כיעד אשר יענה על כל הדרישות שלכם. אגם גארדה הוא האגם הגדול ביותר באיטליה, הוא שוכן בצפון המדינה, בקרבת מגוון רחב של אתרי טיולים מרשימים ואטרקציות פופולאריות. חופשה באגם גרדה מתאימה לאנשים בכל הגילאים  וכחלק מכך, מדי שנה המקום מושך אליו כשמונה מיליון תיירים מרחבי כל העולם.

התקופה הנחשבת כמומלצת ביותר לחופשה באגם גרדה היא בתקופת האביב והקיץ בין החודשים אפריל לאוקטובר – כשמזג האוויר חמים ונעים יותר.  
אגם גארדה מתפרש על פני שטח גדול במיוחד של כ-370 קמ"ר וחוץ מאגם גארדה, ישנם באזור אגמים נוספים שכדאי לבקר בהם – קטנים יותר מבחינת השטח, אך מרשימים ואטרקטיביים.

העיירה סירמיונה

סירמיונה היא עיירה קסומה, ציורית ומיוחדת אשר שוכנת על החוף של אגם גארדה.
העיירה נחשבת כיום כעיר נופש ותיירות פופולארית וכמעט כל מי שמגיע לחופשה באגם גארדה מפנה זמן גם לביקור בה.
בין האטרקציות שלא כדאי לפספס במקום: כנסיות עתיקות לדוגמא, כנסיית סן פייטרו. מצודת סקליג'רי, במצודה מגדל ממנו ניתן להשקיף אל הנופים עצרי הנשימה של הסביבה.
אם אתם לא מעוניינים לבקר באתרים, תוכלו פשוט להסתובב בסמטאות של העיר העתיקה וליהנות מגלידריות איכותיות, מסעדות משובחות, מרחצאות, חנויות מיוחדות ועוד שפע של אטרקציות נחמדות.

פארק השעשועים גארדלנד

פארק גארדלנד הוא אחד מהפארקים הגדולים והמרשימים באירופה והגדול והמרשים ביותר באיטליה. בפארק ממתינות מגוון רחב של אטרקציות לכל המשפחה ובין היתר: מתקני שעשועים מרשימים ומיוחדים, הופעות המתקיימות מספר פעמים בכל יום ועוד מגוון רחב של אטרקציות.

במידה ואותה חופשה באגם גארדה אליה יצאתם היא חופשה משפחתית הכוללת את הילדים, לא כדאי שתוותרו על האטרקציה הקסומה והמיוחדת הזאת.

חופשה באגם גארדה יכולה לכלול עוד מגוון רחב של אטרקציות, טיולים וביקור במקומות חדשים ויפים. כמובן, שבכדי שהחופשה באזור היפיפה הזה של צפון איטליה תענה על כל הדרישות שלכם, קיימת חשיבות גבוהה לתכנן מראש את אותו נופש באגם גארדה.

אספו מידע על כל העיירות והאטרקציות אשר נמצאות בסביבה, בדקו איך ניתן להגיע לשם וכמה שעות נסיעה נדרשות מכם בכדי להגיע לכל אחת מאותן אטרקציות. תכננו מה אתם עושים בכל אחד מימי הטיול – בכדי שלא תמצאו את עצמכם מפספסים אתרים אטרקטיביים וצאו לאותה חופשה באגם גרדה כשאתם מוכנים ליהנות מכל מה שיש לה להציע לכם – ויש הרבה.
דרום איטליה – המקומות שלא כדאי לפספס

דרום איטליה הוא אחד מהאזורים הקסומים, המרתקים והיפים ביבשת אירופה.
המבקרים בחבל ארץ זה יכולים לשלב ביקור בערים צבעוניות ושוקקות חיים, טיולים בטבע מרהיב עם נופים עצרי נשימה, בילוי בחופי ים אקזוטיים והיכרות מקרוב עם תושבי האזור, מנהגיהם ומאכליהם - כחלק מביקור בכפרים השוכנים באזור.
כך יוצא שכל מי שמעוניין ליהנות מחופשה מעניינת, השוזרת בתוכה סוגים שונים של מראות ובצבעים יוכל למצוא את המענה המושלם לבקשתו בדרום איטליה.

דרום איטליה נחשב ליעד חופשה מועדף גם לזוגות אשר מבקשים לעצמם נופש רומנטי וגם למשפחות עם ילדים המעוניינות בטיול מעניין ומגבש – כל אחד יוכל למצוא באזור הזה, את האתרים והבילויים המתאימים עבורו ועונים על דרישותיו בצורה הטובה ביותר.

העיר העתיקה פומפיי

העיר העתיקה פומפיי שוכנת בחבל קאמפאניה אשר בדרום איטליה.
העיר מציעה מגוון רחב של אתרים מיוחדים מהם ניתן ללמוד את ההיסטוריה המעניינת של העיר ובין היתר: מקדשים, בזיליקה, פורום שהיא הכיכר העתיקה של העיר פומפיי ומבנים נוספים אשר טומנים בחובם סיפורים מרתקים.

האי קפרי

אם החלטתם על נופש בדרום איטליה, קחו בחשבון כי האי קפרי הוא אחד מהמקומות שכדאי לבקר בהם – ההמלצה היא להקדיש לאי לפחות חצי יום. האי קפרי הוא אי סלעי יפיפה, המציע למבקרים מסלולי טיולים בטבע, נקודות תצפית על נופים קסומים, חנויות קטנות ומיוחדות, מסעדות ועוד..

חוף אמאלפי

החוף הקסום נחשב מאחד המקומות התיירותיים ביותר של דרום איטליה.
מדובר בחוף יפיפה אשר מתפרש על פני עשרות קילומטרים. מעבר לבילוי בחוף הים, שחייה ומנוה, המקום מציע למבקרים – נופים מרהיבים, צוקים מיוחדים, עיירות דייגים ומזג אוויר נעים.

נאפולי

נדירים האנשים אשר לא כוללים בתוך חופשה בדרום איטליה גם ביקור בעיר נאפולי.
מדובר בעיר השלישית בגודלה באיטליה ובאחת הערים המעניינות, הצבעוניות והמיוחדות ביותר באירופה. העיר מציעה למבקריה פיצריות מושבחות ומסעדות איטלקיות מצוינות, מוזיאונים, מבנים ארכיטקטוניים מעניינים,  כיכרות יפות וגם חיי לילה תוססים.

דרום איטליה הוא חבל ארץ קסום ושופע אטרקציות מסוגים שונים. על פני קילומטרים לא רבים פרושים להם: שמורות טבע מרהיבות, ערים תוססות, אתרים היסטוריים מרתקים והרבה מסעדות טובות אשר מאפשרות ליהנות ממטעמי המדינה ובראשם כמובן הפיצה. כחלק מהרבגוניות של האזור, ניתן למצוא בסביבה גם מגוון רחב של אפשרויות לינה ואירוח כגון: בתי מלון בדרגות אירוח שונות, וילות נופש, אכסניות כפריות ועוד..
הרי הדולומיטים – גן עדן לחובבי הסקי (ולא רק)

הרי הדולומיטים שוכנים בצפון איטליה וגובלים עם המדינות שוויץ ואוסטריה – הדולומיטים מהווים חלק בלתי נפרד משרשרת הרי האלפים.
האזור מהווה כיעד תיירותי האהוב במיוחד על חובבי הסקי, אך מדובר ביעד אשר מתאים גם עבור כל מי שמעוניין לשלב בחופשה שלו טיולים, נופים וטבע פראי.

מדובר באזור פופולארי לטיולי משפחות  - בסביבה ניתן ליהנות פעילויות רבות ומגוונות אשר מתאימות עבור ילדים בגילאים שונים.
מי שבוחר לצאת לאותה חופשה בהרי הדולומיטים בעונת החורף, בתקופה המושלגת, מומלץ שיגיע אל ראש הר המרמולודה באמצעות רכבל וישקיף מפסגת ההר הגבוה אל הנופים הקסומים של ההרים המושלגים. בסביבת הרי הדולומיטים ישנם מגוון רחב של אתרי טבע מרהיבים, אשר לא כדאי לפספס את הביקור בהם במהלך השהייה במקום – ניתן לבקר באתרים אלו וליהנות ממה שיש להם להציע בכל עונות השנה.

הר המרמולודה

פסגת ההר היפה נמצאת בגובה של 3300 מטר ואליה ניתן להגיע בעונת החורף באמצעות הרכבל של אתר הסקי אשר נמצא במקום. ביקור בהר המושלג והיפיפה הזה מומלץ בעיקר בעונת החורף.

סלה רונדה

סלה רונדה הוא אתר הסקי הפופולארי ביותר באיטליה ואחד מהפופולאריים ביותר בעולם כולו.
מרחב הסקי היפיפה, מתפרש על פני כ-523 קילומטר - כאשר אחד מהמסלולים אורך 40 קילומטר ומאפשר לעבור בצורה קלה ונוחה אל מסלולי גלישה נוספים.
מסלול הגלישה נחשב למקצועי וכחלק מכך, מהווה את המסלול המועדף על גולשים רבים.

קמפיטלו

קמפיטלו היא עיירה הממוקמת בהרי הדולומיטים ומהווה יעד פופולארי לאירוח של גולשי הסקי. מהעיירה ניתן ליהנות מגישה נוחה למסלולי הסקי המפוארים של האזור  - הגישה למקום מתבצעת באמצעות גונדולות.
הרי הדולומיטים מהווים כסוג של גן עד עבור חובבי הסקי, אבל לא רק עבורם.
ניתן לטייל באזור בכל ימות השנה וליהנות מנופים עצרי נשימה, מאירוח בבתי מלון יוקרתיים ואחוזות מרשימות וממגוון מסעדות כפריות הכוללות את כל המטעמים האיטלקיים הכי משובחים.

מכיוון שהדולומיטים נמצאים בגבול עם אוסטריה ושוויץ, ניתן להרגיש באזור גם את התרבות של המדינות הללו.
כך יוצא שמי שמתכנן נופש בהרי הדולומיטים יוכל ליהנות מטבע קסום, מאתרי טיולים עצרי נשימה ומאווירה ייחודית.
טוסקנה

חופשה בטוסקנה מהווה כחלום אותו חולקים אנשים רבים ויש סיבות רבות לכך: נופים עצרי נשימה, מרחבים בלתי נגמרים של טבע, כרמי יין איכותיים – ניתן לצאת לנופש בטוסקנה המבוסס על טעימות יין וכמובן, כפרים צבעוניים, מסעדות איטלקיות המגישות את כל המטעמים המקומיים האהובים.

אז אם גם אתם נמנים על אותם "החולמים", הגיע הזמן לעשות מעשה, להגשים חלום ולבקר באחד האזורים הקסומים ביותר ביבשת אירופה – ויש שיגידו גם בעולם כולו.

חבל טוסקנה מתפרש על פני קילומטרים רבים והאטרקציות שהוא מציע מרוחקות בחלק מהמקרים אלו מאלו ולכן, ההמלצה היא לשכור רכב.
מעבר לאתרים הקסומים ולטבע היפיפה, ניתן גם ליהנות מערים קסומות המשתייכות לחבל טוסקנה ובין היתר: פירנצה,  סיינה וערים נוספות.

מקומות שלא כדאי להחמיץ בעת חופשה בטוסקנה

חופשה בטוסקנה, היא חופשה מגוונת, מרתקת וחווייתית אשר מתאימה לזוגות, משפחות ועבור כל מי שמבקש לעצמו נופש ייחודי, מרתק וקסום.
כמו בכל חבל ארץ אחר, גם בטוסקנה יש את המקומות שלא כדאי להחמיץ את הביקור בהם:

פירנצה – פירנצה היא עיר אשר מהווה כאתר תיירת כחובה, עבור כל מי שמחשיב את עצמו כחובב תרבות ואמנות ובעיקר אמנות מתקופת הרנסנס.
העיר מציעה למבקריה אטרקציות רבות וביניהן: מוזיאונים בעלי שם, גלריות המציגות יצירות חשובות, בתי קפה ייחודיים, כיכרות מרשימות והרשימה עוד ארוכה.

סיינה – סיינה היא עיר ייחודית אשר ממיקומה ניתן להשקיף על הנופים הקסומים, הכרמים והגפנים היפים המאפיינים כל כך את חבל טוסקנה.

העיר, מהווה יעד נוסף שכל אדם אשר נופש בטוסקנה יחשוב פעמיים אם להחמיץ את הביקור בו.
העיר מחולקת ל-3 אזורים, כאשר לכל אזור יש את האתרים והאטרקציות הייחודיים לו.
פיאנזה – העיירה היפה הזאת  מהווה את הבית הרשמי של גבינת הפיקורינו האהובה - כך שחובבי הגבינות לא ירצו להחמיץ את הביקור בה, אבל לא רק הם..

בעיירה חנויות קטנות ומיוחדות, רחובות שנעים להסתובב בהם, מסעדות כפריות ואתרים היסטוריים מעניינים.
פיזה – העיר פיזה השוכנת גם היא בחבל טוסקנה, מפורסמת בעיקר בזכות המגדל הנטוי בעל אותו השם אשר מהווה את סמלה של העיר.

מלבד המגדל המיוחד יש בעיר עוד אתרים רבים בהם כדאי לבקר – כיכרות מרשימות, כנסיות, חנויות ומסעדות.
נופש בטוסקנה מאפשר לשלב ביקורים באתרי טבע מרשימים ומרהיבים, טיולים בערים מיוחדות אשר נמנות על הערים היפות באירופה, סיורים בכפרים המקומיים המציעים את אפשרות להיחשף לתרבות המקומית, מוזיאונים וגלריות אמנות, מסעדות כפריות משובחות ומגוון רחב של אטרקציות המתאימות גם עבור זוגות וגם למשפחות עם ילדים. חופשה בטוסקנה אידיאלית בכל עונה ובכל חודש בשנה.
סיציליה – אי של קסם איטלקי

גם מי שלא ראה את סרטי "הסנדק" יוכל למצוא באי היפיפה סיציליה השוכן בדרום ארץ המגף כיעד אטרקטיבי לחופשה. מדובר באי הגדול ביותר באזור הים התיכון אשר מציע למבקריו שפע של אטרקציות מגוונות ומעניינות.
ביקור בסיציליה מתאים גם לאנשים אשר מתעניינים בהיסטוריה, גם עבור חובבי הטבע וגם עבור אוהבי האוכל בכלל ואוהבי האוכל האיטלקי בפרט – אוהבי הגלידה יראו את סיציליה כגן עדן ולא פחות מכך.
בין האטרקציות של האזור: כפרי דייגים ייחודיים, כנסיות יפיפיות, מבנים היסטוריים מרשימים, הר געש קסום ושווקים צבעוניים המאפשרים ליהנות מהתוצרת המקומית במחירים שווים לכל נפש. 

היכן לבקר בעת נופש בסיציליה?

סלינונטה – העיר הגדולה שוכנת במערב סיציליה. בעברה הרחוק, עיר זאת נחשבה לאחת הערים העשירות בעולם – ניתן ללמוד על עושרה מההריסות והחורבות של המקדשים והמבנים ההיסטוריים שבעיר. סלינונטה נחשבת לעיר מעניינת ומרתקת, אשר מומלץ לשלב ביקור בה במהלך חופשה בסיציליה.

סירקוזה – סירקוזה היא עיר חובה עבור חובבי הארכאולוגיה. בין האטרקציות של העיר היפה – פארק ארכיאולוגי שמהווה שרידים של עיר יוונית עתיקה, מוזיאון ארכאולוגי קתדרלה בארוקית, מקדשים עתיקים ועוד..

פאלרמו -  עיר הבירה של סיציליה מציעה למבקרים חופי ים קסומים, כנסיות מיוחדות, סמטאות מסקרנות, ארמונות, גנים, מסעדות כפריות ואווירה ייחודית. כך שבעת חופשה בסיציליה מומלץ לתכנן ביקור גם בעיר היפה הזו.

קטניה -  עיר הנמל היפה הזאת, ממוקמת למרגלותיו של הר הגעש אתנה –הר געש פעיל,  גבוה במיוחד אשר מהווה את אחד האטרקציות הגדולות בסיציליה. בקטניה ישנן מסעדות כפריות משובחות שכדאי לבקר בהן וליהנות מטעמי האזור. 

טאורמינה -  עיר יפיפה הממוקמת על צלע של הר וממיקומה ניתן להשקיף אל הים. בעיר מתקיימים במהלך השנה מגוון רחב של פסטיבלים ואירועי מוזיקה ייחודיים – אם יוצא לכם להיות באזור ולבקר בעיר, כדאי לכם לבדוק אם מתקיימים אירועים מעניינים בעת השהות שלכם באזור .

כאמור, בעת נופש בסיציליה, כל אחד יכול לתכנן את החופשה בהתאם להעדפות שלו ולתחומי ההתעניינות שלו. סיציליה ידועה במעדנים המשובחים, במסעדות הכפריות הייחודיות, במבנים הייחודיים והעתיקים, בחופי הים היפים ובעוד מגוון רחב של אטרקציות אשר הופכות את המקום ליעד תיירותי פופולארי בקרב תיירים בכל העולם, משפחות, זוגות ויחידים. כך שאם אתם מבקשים לעצמכם חופשה מיוחדת המשלבת בתוכה טיולים ופעילויות מגוונות – סיציליה מהווה ללא ספק ככתובת עבורכם.
אגם גרדה

אגם גרדה שוכן בצפון היפה של איטליה ונחשב לאגם הגדול ביותר במדינה. ביקור באגם יכול להיות משולב עם יעדים נוספים במדינה ובין היתר: ביקור בעיר ורונה, ביקור במילאנו ואפילו בוונציה. מעבר לערים היפות השוכנות במרחק נסיעה קצר מהאגם, ישנן בקרבת מקום גם שמורות טבע מרשימות כמו אלו של הרי הדולומיטים ובאגמים נוספים אשר שוכנים באזור וביניהם אגם קומו ואגם מג'ורה. אם אתם מתכננים חופשה באגם גרדה, חשוב שתדעו שהתקופה המומלצת ביותר לצורך כך היא בין חודש אפריל לחודש אוקטובר. יש לקחת בחשבון שבחודשים יולי ואוגוסט המקום בדרך כלל עמוס במבקרים – יותר משמונה מיליון תיירים מרחבי העולם פוקדים את המקום מדי שנה והרוב, בחודשים האלו.

האורך המומלץ של נופש באגם גרדה ינוע בדרך כלל בין שבוע לשבועיים. במהלך ימי החופשה ניתן להקדיש יום אחד לביקור בעיר ורונה וביקור באתרי הבולטים של העיר – מוזיאון האמנות, אזורי השופינג של העיר, המסעדות וכן הלאה. יום אחד של הטיול יכול להיות מוקדש לדולומיטים – ניתן לטפס על פסגת ההר, לנסוע אל אתר הסקי של האזור ויש עוד מגוון רחב של אתרים קסומים בהם ניתן לבקר.  יום אחד יוכל להיות מוקדש כולו לביקור בעיר ונציה היפה והמיוחדת. אם מדובר בחופשה משפחתית עם ילדים, תוכלו להקדיש יום אחד לביקור בפארק השעשועים הגדול גרדה לנד. ישנם עוד שפע של אתרים אטרקטיביים בסביבה, כך שגם אם החופשה תארך שבועיים לא יהיה לכם רגע דל.

אפשרויות הלינה באזור הן רבות ומגוונות, ניתן לבחור בין לינה בכפרי נופש, בבתי מלון, בדירות או בווילות רחבות ידיים. חלק גדול מבתי האירוח ממוקמים מסביב לאגם, מה שהופך את חוויית הלינה לעוצמתית ומיוחדת במינה. ישנן גם אפשרויות לינה הממוקמות רחוק יותר מהאגם, כך שמי שמונע משיקולים תקציביים יוכל למצוא אפשרויות מגוונות בכפרים ובעיירות בסביבה. בכדי לבחור במקום האירוח האופטימאלי, כדאי לבדוק את האפשרויות השונות, מה הן מציעות וכוללות, מהי רמת האירוח וכל פרט אחר אשר יוכל לסייע בהחלטה לגבי המקום בו תלונו.

אגם גרדה הוא אחד המקומות היותר יפים בצפון איטליה ושפע האטרקציות שבסביבתו מתאימים הן לזוגות המבקשים לעצמם חופשה רומנטית קסומה והן למשפחות המעוניינות בחופשה מגבשת ומהנה. כל אדם אשר נופש באזור, בכל גיל, יוכל למצוא את האטרקציות אשר יענו על העדפותיו ולשלב אותן בטיול מדהים המשלב טבע קסום עם אורבניות ייחודית.
מקומות לינה מומלצים באגם גארדה

לינה מומלצת באגם גארדה- טיפים חשובים

אגם גארדה נמצא בחצי הדרך בין וונציה למילאנו, בצפון איטליה. ממש סמוך לעיר המצוירת ורונה, עירם של רומיאו ויוליה. בעשור האחרון הפך האגם וסביבתו לאתר תיירות מוביל בקרב משפחות ישראליות.


אגם גארדה הינו הגדול באגמי איטליה ונמצא על קו התפר שבין 3 המחזות: ונטו, לומברדיה ו-טרנטינו די אדג'י. חלקו הצפוני ממש נוגע בדולומיטים וסביבו ישנם אין ספור אטרקציות המתאימות לכל חובבי הטיולים.


האגם ניזון ממי נהר המינצ'ו ומהנחלים הזורמים מההרים המקיפים אותו. אורכו המירבי של הנהר הוא כמעט 52 ק"מ ורוחבו הממוצע סביב 17 ק"מ. את האגם מקיפות עיירות ציוריות ומיוחדות שבעונות החמות מתמלאות בתיירים ובשווקים ומייצרות קרקע תיירותית מושלמת למשפחות המטיילות באזור.


למה ישראלים אוהבים לטייל באגם גארדה ?

הישראלים התאהבו באגם גארדה, האזור מספק למשפחה הישראלית הממוצעת את כל מבוקשה, והמשקל התיירותי של האורחים מישראל הולך וגובר בכל עונה. ישנם מספר סיבות עיקריות לכך:

 • רב גוניות - האגם וסביבתו מציעים את כל מגוון הצרכים וסוגי הפעילויות, שתייר צריך: אתרי סקי קרובים, טבע פראי, מלונאות ברמה גבוהה מאוד, קולינריה משובחת, ספורט ופעילות ימית, פארקים לילדים, גני חיות, היסטוריה רומאית מפוארת, ועוד. כל אדם יכול לצרוך את מה שאוהב, במידה ובמינון שיבחר.
 • נגישות - איטליה קרובה לישראל והטיסות הישירות לוורונה בעונה הופכת את האגם לקרוב יותר מכל יעד גדול אחר במרכז אירופה. במרחק של 3 שעות טיסה וקצת אתם והמשפחה שלכם נוחתים בגן עדן של הטיולים המשפחתיים.
 • כלכלית - מחירי המלונות ההוגנים, מחירי האטרקציות והטיסה הישירה הופכות את החופשה בגארדה לשפויה מבחינה כלכלית. התחרות הגדולה בין אתרי הנופש מייצרת מחירים אטרקטיביים והמבחר הגדול של פעילויות מאפשר לכל משפחה לבחור את הפעילות המתאימה לה מבחינה כלכלית.
 • נוחות - התייר הישראלי אוהב את איטליה ! אוהב את האוכל, את האנשים, את מזג האוויר ואת האווירה. אנחנו מרגישים נוח באיטליה ובוחרים לחזור אליה פעם אחר פעם.
 • קרבה לאתרי תיירות וערים מבוקשות - כאמור, האגם נמצא בצומת דרכים ובתפר שבין 3 מחוזות חשובים באיטליה. במרחק של פחות משעתיים נסיעה מגיעים לוונציה המיוחדת, באותו זמן נסיעה מבקרים במילאנו הכובשת, ובמרחק של חצי שעה עד שעה נמצאים בוורונה ההיסטורית, ברשיה עם העיר העתיקה הממוקמת על ההר ולא נשכח שבצפון האגם כבר ניתן להתחיל ולטפס לדולומיטים, צפון איטליה.

 

מקומות חובה לביקור סביב האגם

הרשימה מאוד ארוכה, מחייבת כתיבת ספר ולא פרק במאמר. יחד עם זאת ועל סמך הניסיון העשיר שלנו, אנו ממליצים שלא לוותר על המקומות הנ"ל:

 • סירמיונה (Sirmione) - אחת העיירות היפות באיטליה. נמצאת בשפת האגם הדרומית, לעיירה סירמיונה מבנה ייחודי- היא יושבת על חצי אי צר וארוך הבולט אל תוך האגם. המרכז ההיסטורי של סירמיונה, העיר העתיקה, מוקף חומה ופינות שקטות ויוצאות דופן, נמל קטן, ובתי קפה ציוריים.
 • גארדה לנד Garda Land  - פארק השעשועים לכל המשפחה. אטרקציה משפחתית בגדר חובה, נמצא בצד הדרום מזרחי של האגם.
 • Gardaland Sea-Life Aquarium - פארק עולם הים הנמצא סמוך לגארדה-לנד. במקום מספר אקווריומים ענקיים, האכלת בעלי חיים ימיים ועוד.
 • ריבה דל גארדה (Riva del Garda) - היא העיירה הצפונית ביותר באגם.  ידועה כ״פנינה של אגם גארדה״ מוקפת במטעי לימונים, דקלים, זיתים ועצי דפנה. עיירה יפיפייה שממנה ניתן לעלות צפונה לכיוון הדולומיטים. מסביבה יש אטרקציות טבע רבות.
 • עיר הסרטים מובילנד Movieland - פארק שעשועים בסגנון סרטים, ארוחת אבירים Medieval Times - מופע בשיתוף הקהל הכולל גם ארוחת ערב. הפארק ממוקם בדרום מזרח אגם גארדה .
 • הר מונטה בלדו Monte Baldo ליד העיירה מלצ`זינה  - Malcesine. ההר משמש כאתר סקי בחורף ואתר עליה לרגל (ברכבל...) בקיץ.  ההר נמצא במרכז האגם מצד מזרח. בפסגה יש נוף עוצר נשימה.
 • מפלי ורונה - 3 ק"מ צפונית לריבה דל גארדה. מי המפל מגיעים מאגם טנו ויוצרים מפל יפה בתוך מערה, בגובה של 100 מטרים.
 • Parco Termale del Garda פארק גדול של מעיינות תרמיים, נמצא ליד העיירה וילה צ'דרי, בצד הדרום מזרחי של האגם.

           

כאמור, זאת טיפה קטנה באגם... בכל מקרה אנו ממליצים לכם להיכנס לכתבה נוספת על אזור האגם בנושא טיולי משפחות .

 

כיצד בוחרים מקום לינה בגארדה- שאלות מנחות

כאמור, המגוון מאוד רחב וקיימים מאות ואלפי מקומות אופציונליים. הדרך הנכונה ביותר עבורכם לבחור מקום לינה באגם הוא לשאול עצמכם מספר שאלות מנחות:

 • מה אופי הנסיעה ? האם מדובר במסע בטבע ורצונכם הוא לטייל במקסימום שמורות ומסלולי הליכה, אם כן יהיה רצוי לפצל את הטיול ל 2-3 אזורי לינה מרכזיים. אם מדובר בנופש משפחתי עם כל הילדים יהיה רצוי לבחור מלון אחד בלבד לכל השבוע, מלון מפנק עם מאפיינים של כפר נופש.
 • לכמה זמן נוסעים ? בכל שנה עולה ממוצע הזמן שמשפחה מבקרת באגם, כיום הוא עומד על כ-7 לילות. למשך הזמן של החופשה יש השלכות (כלכליות, בחירת מקומות לנסיעה וכו').
 • איזה אטרקציות נרצה לבקר ? אנו ממליצים לקרוא את פרק האטרקציות של גארדה. קחו מפה, ותסמנו עליה את אותם מקומות, לאחר מכן תוכלו לראות היכן הכי נכון יהיה לבחור את המלון. אנו מאמינים שתבחרו את האזור של הפארקים והאטרקציות הרבות בדרום מזרח האגם.
 • השכרת רכב - האם משכירים רכב או לא ? רוב המשפחות משכירות רכבים שכן לא מדובר בסוג נופש כמו בתורכיה בו לא יוצאים מהמלון, אגם גארדה נועד לטייל ולא רק לרבוץ מול הבריכה (למרות שמומלץ מאוד להקצות יום או יומיים רק לזה...). אם בחרתם שלא להשכיר רכב עליכם לבחור מלון שנמצא בציר מרכזי יחסית. בכל מקרה אנחנו ממליצים לשכור רכב ולבדוק אם במלון יש חניה פרטית, בתשלום או ללא תשלום.
 • מה ההרכב המשפחתי ? טיול משפחתי יכתיב לנו לחפש כנראה כפרי נופש- ריזורטים שלא רחוקים מהפארקים הגדולים (גארדהלנד למשל), אולם טיול ונופש זוגי יגרום לכם לחפש מלונות שקטים יותר, מרוחקים יותר ופחות המוניים.

 

מקומות לינה מומלצים באגם גארדה

המלונות באגם טובים, חלקם אפילו מצוינים ועומדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד. התייר הישראלי יודע להעריך מלונות טובים וכפרי נופש והמבחר האיכותי מהווים את אחת הסיבות ל"נהירה הישראלית" לאגם. חברת "גו איטלי" מחזיקה בקשרים אישיים עם המלונות הטובים ביותר באגם ומציגה נבחרת איכותית של אפשרויות. אלו המלונות המבוקשים ביותר ובעלי הדירוג הגבוה ביותר באזור.


לרשימת המלונות לחצו כאן


'גו איטלי' מביאה עימה ניסיון של יותר מ-4 עשורים בתחום התיירות. החברה ידועה היטב בשוק התיירות הישראלי בזכות המקצועיות ורמת השירות של צוות עובדיה ובקשריה האישיים והנפלאים עם ספקי התיירות השונים באיטליה. יתרונה הגדול נובע מעבודה ישירה אל מול אותם גורמים, בתי מלון, וילות, כפרי נופש וכדומה.


אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם. מומחי החברה ישמחו לעמוד לרשותכם בטלפון 04-8682518.

ריבה דל גארדה

ריבה דל גארדה

עיירת הנופש הציורית והקסומה, ריבה של גארדה שוכנת בחלקו הצפוני של אגם גארדה היפהפה הנמצא בצפון איטליה. העיר טובלת על שפת האגם, אותו עוטפים הרים רבי רושם. סמוך לאגם עוברת טיילת יפה וגם העיר העתיקה. זהו החלק התיירותי יותר של העיר ומקסים לטיול רגלי. עד שנבנה הכביש על שפת אגם גארדה, ריבה דל גארדה היוותה נמל חשוב לאורך האגם. העיירה הייתה חלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית עד שנת 1918 ועדיין יש בה משהו רגוע ו"פחות איטלקי" באווירה, ברחובות ובארכיטקטורה.


מה אפשר לעשות בריבה דל גארדה?

מול קו החוף של אגם גארדה יש בתי קפה רבים בהם תוכלו להתמכר לפעילות המרגיעה ביותר באגם גארדה: לשתות כוס קפה, ללקק גלידה ולהנות מהאווירה המיוחדת. אזור החוף מורכב מנמל, פארק וחופים, המציע מגוון של טיילות. המבקרים יכולים גם להקדיש זמן לטיולים במרכז ההיסטורי. ליבה של ריבה דל גארדה עדיין מוקף בשערי העיר העתיקה ומרושתת ברחובות צרים. סיור בסמטאות העיר העתיקה יוביל אתכם בסופו של דבר לכיכר המרכזית בה תוכלו לראות את מגדל השעון. (Torre Apponale), הנבנה בסביבות המאה השלוש עשרה אחרי הספירה. המגדל עצמו, פתוח לקהל הרחב, וניתן לעלות למעלה ולהנות מהנוף המרהיב אחרי עלייה במדרגות צרות ותלולות.


ניתן לקנות כרטיס משולב עם מוזיאון העיר המכיל תערוכות היסטוריות, ציורים וגם תערוכות חדשות היכולות להיות מעניינות. הרחובות הנעימים כוללים חנויות ומסעדות רבות, בהן תוכלו להנות מאוכל איטלקי משובח, לשטוף את העיניים בחלונות הראווה ואולי גם לקנות פריטי אופנה איטלקית. הכנסייה Chiesa dell'Inviolata, החולשת על לארגו מרקוני, נחשבת בין כנסיות הבארוק היפות בטרנטינו. בתוך הכנסייה אפשר לראות את היצירות "סן קרלו בורומאו" ו"סן ג'רולמו "מאת הצייר המנריסטי פלמה איל ג'ובנה. באמצע הכיפה המתומנת נמצא פרסקו בארוקי "הכתרתה של מריה בגן עדן".


סמל היסטורי נוסף ואחת מנקודות העניין הראשיות של ריבה דל גארדה, בעיקר עבור חובבי ההיסטוריה. הוא ה'בסטיונה'- מבצר בנוי אבן שנבנה 1600 מטר מעל האגם, על מנת להגן על האזור מפני התקפות, עד תקיפתו על ידי כוחות צרפתיים בשנת 1703.


ריבה דל גארדה היא באמת גן עדן למטיילים - מלבד טיולים, טיפוס ורכיבה על אופניים, יש הרבה מה לעשות על האגם עצמו. ריבה דל גארדה היא מקום נהדר ללמוד כיצד להפליג, או לצאת לטיול שייט סביב האגם, כמו למשל יציאה לאגם גארדה בזמן השקיעה היא חוויה רומנטית נהדרת לזוגות.


מה אפשר לעשות באזור של ריבה דל גארדה?

קצהו הצפוני של אגם גארדה פופולרי מאוד בקרב גולשי רוח וחובבי ספורט ימי, המנצלים את מערכות הרוח החזקות הנושבות מההרים והמים. בריבה דל גארדה יש שני נמלים בהן ניתן לשכור כלי שיט וגלשני רוח.

 • כביש פונאלה – (Strada del Ponale), כביש הנבנה במאה ה-19 וחיבר את עמק הלדרו לאגם גארדה. לאורך הדרך  ניתן להתרשם מנופים מדהימים של האגם וההרים הסובבים אותו, כמו כן הדרך עוברת בין מספר מנהרות מרהיבות, ולפיכך הפך להיות לאחת הדרכים הפופולריות לטיולים וטרקים באזור. המסלול מסתיים במפל בנחל פונאלה. ההליכה במסלול אורכת בסביבות שעה וחצי עד למפל פונאלה, (בהתאם לקצב ההליכה שלכם). חשוב לזכור שהמסלול אינו מעגלי ולכן צריך גם ללכת אותו בחזרה אם ברצונכם לשוב אל ריבה דל גארדה.
 • אגם לדרו – אגם קטן ומקסים השוכן במעלה ההרים, באזור האגם ניתן לטייל רגלית, לרכוב על אופניים ולטפס. המים באגם צלולים ונקיים במיוחד ומתאימים לשחייה מרעננת בימי הקיץ החמים.
 • מפל ורונה – (Varone) זהו אחד האתרים המרשימים ביותר באזור, בו ניתן לראות את המפלים הגבוהים (קרוב למאה מטר).בנסיעה קצרה מריבה דל גארדה מגיעים למפל ורונה, הממוקם בתוך מערה טבעית. במקום קיימות שתי נקודות תצפית מקסימות - תצפית במורד הזרם, בה תוכלו לראות את זרימת המפל, ונקודה במעלה הזרם, בה תוכלו להרגיש את מלוא עוצמתו של המפל. (הכניסה לפארק בתשלום).


איפה כדאי ללון בריבה דל גארדה?

ריבה דל גארדה משמשת נקודת עצירה למטיילים רבים במהלך הנסיעה צפונה לפני הטיפוס להרי הדולומיטים. (סקי בחורף וטיולים רגליים בתקופת הקיץ והסתיו). רבים בוחרים ללון בריבה דל גארדה ומשם לצאת לאטרקציות נוספות באזור. בעיירה ריבה דל גארדה יש מקומות לינה רבים המתאימים לכל סוגי התיירים – זוגות בחופשה רומנטית, אנשי עסקים, משפחות עם ילדים, חובבי ספורט ימי או חובבי סקי לפני עלייה לדולומיטים. בעונת התיירות העמוסה לא תמיד קל למצוא מקום לינה ולכן מומלץ להזמין מראש מקום.


מרבית המלונות באזור ריבה דל גארדה הינם בתי מלון קטנים ומשפחתיים המנוהלים על ידי הבעלים הנותנים לתיירים את כל התנאים לחופשה באווירה ביתית נעימה. במרבית המקרים ניתן להזמין ללא חשש מלונות המדורגים בשלושה כוכבים. באתר שלנו אפשר למצוא מלונות מומלצים במחירים אטרקטיביים המספקים תמורה נהדרת לכסף.


אם ברצונכם לשמוע עוד מידע על העיירה הציורית ריבה דל גארדה הנכם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון:  04-8682518או ליצור איתנו קשר כאן.

מסלול טיול בצפון איטליה - ערים ויעדים מומלצים

טיול לצפון איטליה, או כפי שהאיטלקים קוראים לחבל ארץ זה:Italia settentrionale , מזמן אינסוף אפשרויות וחוויות ומאפשר תכנון של מגוון מסלולי טיול, לכל הרכב מטיילים ולכל טעם.


הוא אחד מהיעדים המבוקשים והפופולריים ביותר בקרב ישראלים, בזכות השילוב המנצח בין ערים מודרניות לצד ערים עתיקות שופעות סיפורים היסטוריים ואדריכלות יוצאת דופן, לבין טבע מגוון ועוצר נשימה ביופיו.

חובבי הטיול העירוני יוכלו ליהנות ממגוון ערים שונות זו מזו, דוגמת ונציה הציורית והרומנטית או מילאנו – בירת אופנה עולמית.


חובבי הטבע והנוף ייהנו ממראות עוצרי נשימה, אגמים שחופיהם משובצים בכפרים ועיירות ומכותרים בפסגות ההרים המרשימות של רכס האלפים וממניפה ססגונית של כחולים וירוקים מנוקדים בפרחים צבעוניים, במבני אבן וטרקוטה ובפסגות מושלגות בלבן בוהק.


טיול צפון איטליה – איך ניגשים לתכנון מסלול?

כדי ליהנות באמת ולהספיק לחוות את אווירת המקום, חשוב לקחת בחשבון את גודלו של חבל צפון איטליה. טיול במסגרת חופשה של כמה ימים, ואפילו של שבוע ויותר, מומלץ מאד למקד באזור מסוים, כדי למצות אותו עד תום. חלקה הצפוני של ארץ המגף מורכב משמונה מחוזות, המשתרעים על פני למעלה מ-120 אלף קילומטרים רבועים (בערך פי 5 וחצי משטחה של כל מדינת ישראל):

 • ואל ד'אוסטה (Valle d’Aosta)

 • פיימונטה (Piemonte)

 • ליגוריה (Liguria)

 • לומברדיה (Lombardia)

 • אמיליה-רומאניה (Emilia-Romagna)

 • ונטו (Veneto)

 • פריולי-ונציה ג'וליה (Friuli-Venezia Giulia)

 • טרנטינו-אלטו אדיג'ה (Trentino-Alto Adige)


איטליה צפון – טיול שמתאים למשפחות, לזוגות ובעצם – לכולם

ישנן אפשרויות רבות להרכיב מסלולי טיול בצפון איטליה. מאמר זה מתמקד בשני מחוזות: ונטו ולומברדיה, ומציע מסלול מרהיב העובר בקו שבין ונציה למילאנו וסביבותיהן וכולל בתוכו את אגם גארדה ואגם קומו.

נקודות הציון העיקריות של מסלול זה, המוצגות בהמשך, נחשבות יעדים מומלצים בצפון איטליה המלאים באטרקציות מכל הסוגים והן מושכות מטיילים בכל גיל.

זהו גם מסלול נהדר למי שמעולם לא ביקר במדינה ומעוניין לחוות טיול בצפון איטליה שיש בו טעימה מהכל.


ונציה

אי אפשר לדבר על ערים בצפון איטליה בלי להזכיר את ונציה - עיר הבירה של מחוז ונטו ואחד מיעדי התיירות המפורסמים באירופה ובעולם כולו. העיר ממוקמת בתוך לגונה של שפך נהר הפו (Po) על חוף הים האדריאטי. היא נוסדה לפני כ- 1,600 שנה וכיאה לעיר חוף, הפכה מוקד למסחר והגיעה לשיא פריחתה בתקופת הרנסאנס.
היא ידועה כעיר השקועה במים בשל הקרקע הרכה עליה היא בנויה. תהליך השקיעה של העיר הוא תמידי, וכיום ישנם בניינים במרכזה, המאוכלסים רק בקומותיהם העליונות.

האדריכלות שלה, שמטרתה היתה לתת מענה לתנאי השטח הייחודיים, יצרה עיר ציורית ומהממת ביופייה, שבה רחובות שבתיהם נשענים על כלונסאות עץ והם מרושתים במאות גשרים ותעלות מים, בחלקם ניתן לעבור רק באמצעות כלי שייט.
יש הבוחרים לצאת לשיט תעלות עצמאי בעיר וסביבותיה ויש מי שבוחר לחוות את אחת האטרקציות המפורסמות של העיר ויוצא לשייט רומנטי בגונדולה.

חובבי השופינג ימצאו בה גם שווקים וחנויות וינטג' לצד חנויות יוקרה וכמובן, את הסחורות המפורסמות ביותר שבה: מסכות הקרנבל הנפלאות ומוצרי זכוכית מוראנו המשובחים.


ורונה, אגם גארדה וסביבותיו
העיר ורונה, עירם של רומיאו ויוליה היא נקודה שכדאי לעצור בה בדרך מערבה, לכיוון אגם גארדה. מלבד היותה מעוז הרומנטיקה, יש בה שפע של מבנים היסטוריים, מוזיאונים ומבצרים והסיור ברחובותיה משרה אווירה מכושפת של חזרה אחורה בזמן.

מ-ורונה, אפשר להמשיך אל אגם גארדה - האגם הגדול ביותר באיטליה, המוקף עיירות קסומות וציוריות בהן ניתן לשבת במסעדה או בית קפה ולשטוף את העיניים בנוף היפהפה.

סביבת האגם מתאימה מאד גם למשפחות שמטיילות עם ילדים וגם לזוגות הכמהים לחופשה רומנטית והיא משופעת באטרקציות: מגוון עצום של פארקי מים ושעשועים, גן חיות, גנים בוטניים (פארק סיגורטה) ועוד.

מחפשי האווירה ייהנו משיטוט ברחובותיהן של העיירות הפזורות לחופי האגם וחובבי הטיולים הרגליים ימצאו מסלולי הליכה מגוונים, בין אם זה טיול נינוח וקליל על הטיילת שבין העיירה טורבולה וריבה דל גארדה, טיול למפלי ורונה, או טיפוס מאתגר יותר להרי הדולומיטים ולשטחים המיוערים שמעל לאגם.

מאגם גארדה ממשיכים מערבה אל כיוון מילאנו, כאשר, בדרך עוצרים בשתי ערים מרכזיות נוספות:


ברשיה (Brescia) וברגמו (Bergamo)

העיר ברשיה מצדיקה לפחות יום טיול אחד ומציעה קתדרלות, כיכרות (פיאצות) עתיקות, מבצר יפהפה (Castello) ובו נקודת תצפית על העיר, ובתי קפה משובחים.

ברגמו הנמצאת כ-45 דקות נסיעה מברשיה, מציעה חוויה עירונית קצת אחרת. היא יושבת לרגלי האלפים ומוקפת בפסגותיהם המרשימות ונחלקת לעיר עליונה ולעיר תחתונה השונות זו מזו באופיין.
העיר העליונה, כולה סמטאות וכיכרות שביניהן כנסיות וארמונות מרשימים. העיר התחתונה מודרנית וקצבית ויש בה שפע מסעדות המציעות תפריט משובח, גלריות, ברים, בתי קפה, וחנויות.
במרכזה, כיכר מטאוטי (Matteotti) הגדולה, המוקפת מבנים מעניינים ויש בה גם שדרת חנויות המשלבת חנויות מותג בינלאומיות ומותגי יוקרה.

ברגמו היא הקודקוד המזרחי במשולש ברגמו – אגם קומו – מילאנו. ממנה ניתן להמשיך אל כל אחד מהשניים האחרים.


אגם קומו

אגם גדול מוקף כפרים יפהפיים ומבנים אדריכליים מהתקופה הרומית, אחוזות וארמונות מרשימים.
במרכזו האי קומצ'ינה, אליו ניתן להגיע בשייט. כדאי גם להקדיש זמן לביקור בעיירה בלאג'יו (Bellagio) שלגדותיו, לשוטט בסמטאות האבן שבה ולהתהלך לאורך הטיילת.
מאגם קומו, מגיעים למילאנו בנסיעה של כשעה וחצי.

מילאנו

עיר הבירה של מחוז לומברדיה ובירת אופנה עולמית.
כאן יש הכל מהכל: שופינג של אופנת עילית ושל אינספור מותגים, שפע עצום של מסעדות, גלריות, כנסיות, מוזיאונים וקתדרלות. גם מי ש"סתם" ישב באחד מבתי הקפה הפזורים בעיר, ייהנה מלצפות בעוברים והשבים בני המקום, הידועים בלבושם האלגנטי.

 

 

לטייל באיטליה עם "גו-איטלי"

אלפי מילים ומדריכי טיולים נכתבו על ארץ המגף וגם במאמר זה, קצרה היריעה מלהכיל.
אנו מזמינים אתכם ליהנות מהניסיון שלנו, מההיכרות המעמיקה שלנו עם הארץ הנפלאה הזו ועם הקשרים שלנו עם מאות בתי מלון וספקי שירות אחרים בכל קצותיה.

צרו קשר, ותנו לנו לתפור את המסלול המושלם עבורכם:

בטלפון, 24 שעות ביממה:  04-868-2518  |  בטופס יצירת קשר כאן באתר


​צפון איטליה לזוגות - טיול זוגי לצפון איטליה

איטליה לזוגות צעירים שחוגגים ירח דבש, או לזוגות ותיקים שכבר הספיקו לראות עולם, כך או כך, ארץ המגף מעניקה למבקריה אינסוף אפשרויות טיול והנאה וניתן לחזור אליה שוב ושוב ולחוות בכל פעם חוויה שונה לגמרי, בזכות ההיסטוריה העשירה והסוערת שלה שבאה לידי ביטוי בתרבות, באמנות, באדריכלות, במקצב ובמזג השונים של תושביה בצפון ובדרום ובזכות הגיוון העצום שהיא מציעה בתצורות הנוף השונות שלה, בסגנונותיה הגסטרונומיים, ובאפשרויות הבחירה של אופי הבילוי והלינה החל מהערים הגדולות והנפלאות שלה ועד לכפרים והעיירות הקטנים והציוריים הפזורים ברחביה.


אחד היעדים הפופולריים בקרב המתכננים טיול זוגי לאיטליה הוא איזור הצפון, מסיבות טובות מאד:

חלקה הצפוני של המדינה מאפשר כל סגנון טיול שרוצים בו, כפי הנראה, יותר מאשר כל חלק אחר של איטליה. טיול זוגי בצפון יכול להיות רומנטי, נינוח ורגוע ולעבור בין עיירות השוכנות לרגלי אגמים קסומים, מסעדות המציעות תפריט עם נגיעות אירופאיות קלאסיות מכוני ספא מפנקים ומעיינות חמים ובאותה מידה, זוג מיטיבי לכת, חובבי רכיבה, ראפטינג או טיפוס, יכול ליהנות מטיול מסעיר בין הפסגות, הצוקים, העמקים, הנהרות והמפלים של רכס הרי הדולומיטים ומטיולי אופניים באיזורים הכפריים – מטיולי רכיבת אקסטרים מאתגרים ועד דיווש קליל במרחבים המישוריים למרגלות ההרים וסביב האגמים.

יתרונות נוספים שהופכים את צפון איטליה (ובאיטלקית: Italia settentrionale) ליעד זוגי נחשק

 • אל מול יופיו המרהיב של הטבע בחבל הארץ הצפוני, שקשה מאד להתחרות בו, כמה מהערים היפות, הרומנטיות והקסומות ביותר שוכנות בחבל ארץ זה ומבטיחות שלל בילויים והנאות גם למי שחשקה נפשו בטיול אורבני:
  ונציה – העיר השקועה במים על תעלותיה, גשריה והגונדולות המפורסמות שלה.
  ורונה – עירם המפורסמת של רומיאו ויוליה, זוג האוהבים השייקספירי על סמטאותיה מרוצפות האבן.
  מילאנו – העיר הבינלאומית התוססת ובירת אופנה עולמית.

 • רשת נוחה של 4 שדות תעופה הפרוסים בצפון, מהם ניתן להגיע בקלות אל איזורי הטיול הנבחרים:

  Marco polo ובקיצור VCE, בעיר ונציה – שדה התעופה המזרחי ביותר מבין הארבעה ונח ליציאה אל הדולומיטים ואל כל אזור האגמים.

  Catullo ובקיצור VRN בעיר ורונה – מושלם למטיילים באגם גארדה וסביבותיו.

  Malpensa ובקיצור MXP, בעיר מילאנו – שדה התעופה הגדול של הצפון והשני בגודלו באיטליה, אליו מגיעות טיסות רבות ולכן הוא משמש טיילים היוצאים לכל איזור הצפון, כולל אזור עמק נהר הפו רחב הידיים, המתפרס על 5 מתוך 8 המחוזות הצפוניים של איטליה.

  Orio al Serio ובקיצור BGY, בעיר ברגמו – ממוקם כ-50 ק"מ צפונית-מזרחית למילאנו ונחשב כשדה תעופה נוסף של מילאנו. נוח מאד להגיע ממנו גם אל מרכז העיר ברגמו וגם מחוצה לה.

 • שפע של מרכזי קניות בדגש על אתרי אאוטלט מדהימים וזולים:

  אגם גארדה מציע למבקריו מבחר רחב של אפשרויות שופינג: כפר האאוטלט של פראנסיאקורטה (Franciacorta Outlet Village), הממוקם קרוב לעיר ברשיה (Brescia) וכפר האאוטלט של מנטובה (Mantova Outlet Village) המרוחק יותר, שנמצא לא רחוק מהעיר ורונה (Verona).
  מלבד שני אלה, יש שפע של קניונים, חנויות בוטיק ומרכזי קניות באיזור.

  מילאנו, כיאה לבירת אופנה מציעה למבקרים בה ובסביבותיה את אאוטלט המעצבים הגדול ב- Serravalle Scrivia, הממוקם כשעה נסיעה מהעיר, את ה- Style Outlets של ויקולונגו (Vicolungo) המצריך נסיעה למרחק דומה, את Scalo Milano outlet שנמצא במרחק כ- 20 דקות נסיעה ועוד כמה אאוטלטים מבוקשים המושכים מבקרים מכל העולם.

  ורונה מעניקה למבקריה חוויית שופינג מגוונת ועשירה בבוטיקים מלאי פריטים מיוחדים, חנויות וינטג', חנויות בגדי מעצבים, תיקים, נעליים, בגדים ואביזרים.

  ונציה מפורסמת בשווקיה הקסומים בין אם זהו שוק איכרים, או שוק עתיקות. במרחק כ-40 דקות נסיעה ממנה, ניתן גם למצוא את ה- Noventa di Piave Designer Outlet, אאוטלט מעצבים עם יותר מ- 200 מותגים נחשקים.

​צפון איטליה – היכרות ראשונית

הצפון מחולק לשמונה אזורים אשר יחדיו משתרעים על שטח גדול בערך פי חמש וחצי משטחה של ישראל.
לכן, כדי לא להיקלע למצב של טיול מהיר וקדחתני וליהנות כמו שצריך מהנוף ומהאווירה, מומלץ מאד להתמקד בחלק מסוים של הצפון, בהתאם לאופי הטיול המבוקש.

שמונת איזורי הצפון ממזרח למערב הם:

 • פריולי-ונציה ג'וליה (Friuli-Venezia Giulia), שעיר הבירה שלו היא טריאסטה (Trieste)

 • טרנטינו-אלטו אדיג'ה (Trentino-Alto Adige), שעיר הבירה שלו היא טרנטו (Trento)

 • ונטו (Veneto), שעיר הבירה שלו היא ונציה (Venezia)

 • אמיליה-רומאניה (Emilia-Romagna), שעיר הבירה שלו היא בולוניה (Bologna)

 • לומברדיה (Lombardia), שעיר הבירה שלו היא מילאנו (Milano)

 • ליגוריה (Liguria), שעיר הבירה שלו היא גנואה (Genoa)

 • פיימונטה (Piemonte), שעיר הבירה שלו היא טורינו (Torino)

 • ואל ד'אוסטה (Valle d’Aosta), שעיר הבירה שלו היא אאוסטה (Aosta)

הדולומיטים מתפרסים על 3 המחוזות המזרחיים טרנטינו-אלטו אדיג'ה, ונטו ואמיליה-רומאניה.
במחוז ונטו ומחוז לומברדיה שנמצא מערבה לו, מקובצים כמה מיעדי הטיול הפופולריים והמתויירים ביותר כמו איזור האגמים והעיירות שסביבם וכמובן, הערים הגדולות יותר על ארבעת שדות התעופה שלהן.


מוקדי עניין מרכזיים:


ונציה

העיר השוקעת, אשר ממוקמת בתוך לגונה של שפך נהר הפו (Po) אל חוף הים האדריאטי. עם גיל מכובד של 1,600 שנה, היסטוריה סבוכה ומפותלת וסגנון אדריכלי ייחודי לה, היא בגדר ביקור חובה.
שיטוט בשווקים, שייט בתעלות, או ביקור בקרנבל המסכות החורפי המתקיים כל שנה בפברואר, משאירים את חותמם על כל מבקר.


אגם גארדה והערים ורונה, ברשיה וברגמו

אגם גארדה - האגם הגדול באיטליה, מצדיק שהייה של שבוע לפחות ומזמן שפע רב של כפרים ועיירות יפהפיות, נוף עוצר נשימה ואטרקציות מגוונות שיתאימו לכל סגנון וטעם.

העיר ורונה ובה משכנם המפורסם של רומיאו ויוליה מציעה למבקריה תיור בטעם של פעם על מרצפות אבן בין הסמטאות ונוף אדריכלי של מבנים עתיקים ומבצרים.

ברשיה (Brescia), עיר יפהפיה ומשופעת בכיכרות (פיאצות), קתדרלות ומבצר מרשים ודרמטי ממנו ניתן לזכות בתצפית פנורמית על העיר.

ברגמו (Bergamo), נחה למרגלות הרי האלפים ומפוצלת לשני חלקים שונים באופיים – העיר העליונה, רצופת הכיכרות והסמטאות שביניהן חבויים מבנים מרשמים, כנסיות וארמונות והעיר התחתונה המודרנית יותר, המלאה בבתי קפה, מסעדות, ברים וחנויות.


אגם קומו

אגם שלו 3 זרועות (דומה לאות Y) המוקף עיירות קטנות וקסומות ומושך אליו גם סלבריטאים ועשירים בזכות אוסף מרשים של אחוזות פאר, מבנים עתיקים מהתקופה הרומית ווילות, הפזורים בסביבותיו.
קומו הוא גם שם העיירה הגדולה ביותר שבו, ששווה ביקור לכשעצמה. מוקדי עניין נוספים בסביבות האגם הם האי קומצ'ינה שבמרכזו, אליו ניתן להגיע בשייט, העיירה בלאג'יו (Bellagio) והעיירה ברונאטה (Brunate) אליה עולים ברכבל שיוצא מקומו.

מילאנו

בירת לומברדיה וחגיגה לעיניים ולרגליים של אופנת עילית, בתי קפה, מסעדות, מוזאונים, גלריות, קתדרלות, ומה לא.

 

לנפוש ולטייל באיטליה בעזרת המומחים של "גו-איטלי"

אי אפשר לסכם את צפון איטליה בכמה לחיצות עכבר. כדי לתכנן טיול מושלם ומדויק עבורכם, פנו אלינו ותיהנו מניסיון של ארבעה עשורים בתחום הנופש והתיירות בארץ המגף ומרשת הקשרים שלנו עם מאות ספקי שירותי תיירות בכל רחבי המדינה.

 

צרו קשר:

בטלפון, 24 שעות ביממה:  04-868-2518  |  בטופס יצירת קשר כאן באתר


​מעיינות חמים באיטליה - מדריך מרחצאות באיטליה

האימפריה הרומית שגשגה במשך קרוב ל- 500 שנה, כבשה שטחים ושלטה באזורים נרחבים באירופה, במזרח התיכון ובצפון אפריקה. אחד מסימני ההיכר שלה, אותם היה ניתן למצוא כחלק בלתי נפרד מהתשתיות שבנתה בטריטוריות בהן שלטה, היו המרחצאות הרומיים המפורסמים.


דוגמא מפורסמת לכך היא העיר באת' (Bath) באנגליה, שפירוש שמה הוא "מרחץ". דוגמאות קרובות ומקומיות, הן חורבות של מרחצאות מתקופת השלטון הרומי, שניתן למצוא בירושלים, בקיסריה, בחמת גדר ובמקומות נוספים בישראל.

בתי המרחץ היו בהתחלה נחלתם של העשירים בלבד ונבנו בשטחיהן של אחוזות וארמונות פאר. בהמשך, כחלק מתרבות הגוף והניקיון המפותחות של האימפריה, נוסדו גם בתי מרחץ ציבוריים, עם מדורים נפרדים עבור גברים ועבור נשים, שמעבר להיותם מקום לבילוי ולמנוחה, הפכו מוקד למפגשים חברתיים.


איטליה, לב לבה של האימפריה, משופעת במרחצאות לאורכה ולרוחבה וקל למצוא אתרי נופש ומלונות באזורים של מעיינות תרמיים באיטליה. בזכות הפעילות הוולקנית המאפיינת חלקים רבים של המדינה, תושביה ומבקריה זוכים ליהנות ממגוון רחב של גייזרים, מקוואות תרמיים, מכוני ספא וטיפולים, מרחצאות ובריכות טבעיות או מלאכותיות.

מאמר זה סוקר אתרים אלה בכמה אזורים נבחרים ואהודים על מטיילים, מצפון לדרום: החל ממחוז לומברדיה הצפוני, דרך מעיינות מים חמים בטוסקנה, מרחצאות חמים ברומא, במחוז קמפניה, במחוז קלבריה ולבסוף, בסיציליה – מלכת הדרום.

לומברדיה – טבילה מפנקת בבריכות בהרי האלפים

לא רחוק מהעיירה בורמיו (Bormio) שבמחוז לומברדיה, אפשר ליהנות מחוויה מיוחדת במינה, של כניסה חופשית לרחצה בבריכת מים חמים טבעית, שנקראת "האמבטיה של לאונרדו דה וינצ'י", או בקיצור "האמבטיה של לאונרדו" (Vasche di Leonardo או, la Pozza di Leonardo).
ניתן להתענג על הטבילה החמה גם בחורף, מוקפים בנוף יערות ופסגות אלפיניות עטופות בלבן.
כדי להגיע לאתר, נוסעים מבורמיו אל מעבר ההרים סטלביו (Stelvio) ואז פונים לכיוון ליביניו (Livigno) ומחנים את הרכב בהמשך הדרך. משם, ממשיכים בשביל להולכי רגל דרך היער שעוקף את הערוץ, ולבסוף חוצים גשר מעל לנהר, עד שמגיעים לבריכות.
הדרך עצמה היא יפהפיה ונוחה להליכה, אך חשוב לקחת בחשבון שמדובר על אזור בגובה רב ויש העלולים לסבול בו ממחלת גבהים. בשל הגובה, הטמפרטורות באזור גם בקיץ, אינן גבוהות וכדאי להצטייד בבגדים חמים.

אגם גארדה – המעיינות החמים של סירמיונה

סירמיונה (Sirmione) היא עיירת נופש פופולרית על חוף אגם גארדה שבמחוז לומברדיה, הרבה מאד בזכות המעיינות החמים המפורסמים שבה: Terme Virgilio ו- Terme Catullo המוכרים כמעיינות מרפא, וגם בזכות מכוני ספא ובריכות תרמיות המפוזרים בבתי המלון והפארקים, שהמפורסם בהם הוא מתחם הספא והטיפולים הגדול Aquaria Thermal SPA, שהוא למעשה פארק המשתרע על שטח של כ-10 דונמים ומבקריו נהנים מנוף האגם.

מעיינות חמים – טוסקנה - Terme di Saturnia

אמרתם "מעיינות חמים סטורניה איטליה" – אמרתם "מרחצאות חמים טוסקנה".

סטורניה (Saturnia) ממוקמת בדרום מחוז טוסקנה. מעיינות חמים ומבעבעים שהכניסה אליהם חופשית נמצאים במפל הטחנה (קאסקט דל מולינו, Cascate del Mulino) וניתן ליהנות מסגולות הריפוי של מימיהם ומטמפרטורת מים קבועה של 37.5 מעלות צלזיוס בכל עונות השנה וגם מתצורת הנוף הכה ייחודית של המפל ומדרגות האבן שלו, בהן נקוות בריכות מים טבעיות.

אתר מעיינות חמים מומלץ נוסף בטוסקנה, נמצא בקרבת העיר סיינה (Siena), בירת המחוז: המרחצאות של פטריולו (Bagni di Petriolo) מציעים יום מפנק ומרגיע של טבילה במים עשירים במינרלים.

 

מעיינות חמים - רומא

בירתה של ארץ המגף השוכנת במחוז לציו (Lazio) שופעת באתרים תיירותיים מרהיבי עין ומזמנת שיטוט ממושך ברחובותיה וסמטאותיה. ביקור בספא מפנק כמו ה- QC Termeroma שיש בו מרחצאות חמים, בריכה, סאונה וחדרי טיפולים, מאפשר אתנחתא מרעננת ומהנה.
למי שמעוניין לטייל מחוץ לעיר, מומלץ להגיע אל Le Terme del Bullicame, בריכה טבעית גדולה שנמצאת בויטרבו (Viterbo), עיר השוכנת במרחק כ- 80 ק"מ מרומא. ניתן לבקר גם ב"מעיינות האפיפיורים" (Terme dei Papi) בעיר.

מעיינות חמים בקמפניה (Campania)

באי איסקיה (Ischia), שהוא אחד מהאיים המקושרים למחוז קמפניה ומהיפים ביותר שבהם, כדאי לבקר במעיינות החמים של סורגטו (Sorgenti Termali di Sorgeto) במפרץ סרגטו, בו ניתן ליהנות מחוויה ייחודית של טבילה במים חמים היישר בתוך הים. מאפייניו הגיאולוגיים הייחודיים של האזור יוצרים שילוב יוצא דופן של זרמי מים מלוחים ומתוקים, חמים וקרים.

למפרץ צורת סהר והוא מוקף בקירות סלע אנכיים מרשימים. מומלץ להגיע אליו עם נעליים טובות להליכה, המצוידות בסוליות נגד החלקה.

 

מעיינות חמים בקלבריה (Calabria)

בעיירה צ'רקיארה (Cerchiara) שבמחוז קלבריה, ישנם מרחצאות תרמיים הזורמים בתחתיתו של שסע עמוק החוצה שלוחת סלע גדולה לשניים.

הערוץ הצר והעמוק נקרא "מערת הנימפות" (Terme Grotta delle Ninfee).
באתר קיימת גם בריכה תרמית בתשלום, אך מי שמעוניין להיכנס לערוץ הטבעי עצמו, יכול לעשות זאת ללא תשלום.

בזכות מבנהו הצר והעמוק, המקום מוצל ונעים גם בחודשי הקיץ החמים.

 

מעיינות חמים בסיציליה

מסביב לסיציליה יש מקבצי איים. המקבץ הצפוני מורכב מ-7 איים, האיים האאוליים (Isole Eolie) שנוצרו כתוצאה מפעילות געשית. מבין השבעה, האי וולקנו (Vulcano) מושך אליו מבקרים רבים בזכות שפע של מעיינות מרפא, בריכות תרמיות ואמבטיות בוץ.

אל האיים האאוליים ניתן להגיע באמצעות מעבורות היוצאות כמה פעמים ביום מהעיירה מילאצו (Milazzo), שממוקמת בצפון מזרח סיציליה.

 

 

 

"גו-איטלי" – המומחים לטיולים ונופש באיטליה 

 

עם ארבעים שנות ותק וניסיון בעולם התיירות והנופש באיטליה, קשה להתווכח.

אם אתם מתכננים חופשה בארץ המגף, בואו ליהנות מרמת מקצועיות ושירות מהמעלה הראשונה בתחום ומרשת הקשרים האישיים שלנו עם ספקי שירותי תיירות בכל רחבי איטליה.

 

הבטיחו לעצמכם חופשה מושלמת וצרו קשר:

בטלפון, 24 שעות ביממה:  04-868-2518  |  בטופס יצירת קשר כאן באתר


​טיול בדולומיטים - מסלול בהרי הדולומיטים איטליה

​חבל הארץ של הרי הדולומיטים הוא אחד מאיזורי הטבע הפראיים והיפים של אירופה בכלל ושל איטליה בפרט, והנוף בו עוצר נשימה. יש בו שפע של מסלולי טיול בין שטחי יערות, ערוצי מים, מפלים, אגמים ופסגות הרים אלפיניות מרהיבות עין.

הטבע, שהוא הכוכב הראשי והבלתי מעורער של טיול בחבל ארץ זה, משובץ לאורכו ולרוחבו בכפרים ובעיירות נופש ציוריות, שכמו נלקחו מהאגדות. אין בו ערים גדולות וסואנות, כך שגם הלינה היא חוויה של קרבה לטבע ולנוף.

אין עונת תיירות אחת מוגדרת לחבל הרי הדולומיטים איטליה. טיול באיזור בכל אחת מעונות השנה מזמן חוויה שונה וייחודית עם מאפיינים משלה וניתן לבחור בסגנון חופשה בהתאם לטעם האישי, לסגנון החופשה או הטיול הרצוי ולהרכב המטיילים. 

הדולומיטים נמצאים בחלקה הצפון-מזרחי של ארץ המגף:

 • גבולו הצפוני של הרכס הוא עמק פוסטריה (Val Pusteria)

 • גבולו הדרומי הוא עמק סוגנה (Valsugana)

 • גבולו המערבי הוא נהר אדיג'ה (Adige), שבמחוז טרנטינו-אלטו אדיג'ה (Trentino-Alto Adige), אשר העיר טרנטו (Trento) היא בירתו.

 • גבולו המזרחי הוא עמק פייבה (Pieve di Cadore), שבמחוז ונטו (Veneto), אשר ונציה (Venezia) היא בירתו.

בעקבות השטח הנרחב שאיזור זה מכסה, כדאי מאד למקד את הטיול בו בדולומיטים המערביים, או בדולומיטים המזרחיים, ולא להתפרש מעבר לכך במסגרת טיול של שבוע בממוצע.

הקו המפריד בין חלקם המערבי והמזרחי של הדולומיטים הוא זה שעובר בנקודות:

 • ברוניקו (Brunico)

 • עמק באדיה (Val Badia)

 • מעבר קאמפולונגו (Campolongo Pass)

 • אראבה (Arabba)

 • אלגה (Alleghe)

 • תעלת אגורדו (Canale d'Agordo)

 • בלונו (Belluno)


גבולותיהם של הדולומיטים המערביים

 • במערב – נהר אדיג'ה (Adige)

 • במזרח – נפת בלונו (Belluno) שבמחוז ונטו (Veneto), אשר העיר בלונו, בירתה, נמצאת כ- 100 ק"מ צפונית לונציה.

 • בצפון – איזור טירול הגובל באוסטריה.

 • בדרום, נפת ורונה (Verona) שבמחוז ונטו.

מרבית תתי-הרכסים של הדולומיטים האיטלקיים, נמצאים בחלק המערבי. ביניהם נמצאת גם הפסגה הגבוהה ביותר, המרמולדה (Marmolada), שגובהה 3,342 מטרים.


גבולותיהם של הדולומיטים המזרחיים

 • במערב –  נפת בלונו (Belluno) שבמחוז ונטו (Veneto)

 • במזרח – מחוז פריולי-ונציה ג'וליה (Friuli-Venezia Giulia)

 • בצפון - איזור טירול הגובל באוסטריה.

 • בדרום – נפת טרביסו (Treviso) שבמחוז ונטו (Veneto).


ביקור בדולומיטים לפי עונות השנה

 • חורף -
  העונה המושלמת לחופשת סקי. הדולומיטים מושכים אליהם חובבי סקי מכל העולם בזכות השילוב המושלם שקשה להתחרות בו, של מאות קילומטרים של מסלולי גלישה, מלונות מפנקים ונוחים ומקומות בילוי שפעילים בשעות הערב והלילה.
  אחד מאתרי הסקי המבוקשים והפופולריים ביותר הוא הסלה רונדה (Sella Ronda), ששמו ניתן לו משום שמסלולי הגלישה שלו מקיפים את פסגת סלה. מאות רכבלים משרתים את השוהים בריזורטים ברחבי האתר והגולשים נהנים מנוף שאין שני לו וממזג אוויר חורפי מושלם ושמשי.

 • אביב וקיץ -
  עד חודש מרץ, אזור הדולומיטים עדיין מושלג. אפריל גם הוא קריר למדי (וקר בלילה) כאשר, ממאי ואילך, מתחילים חודשי האביב הנעימים יותר, שהולכים ומתחממים ויחד איתם הטבע מתעורר לחיים, העצים מוריקים ואפשר ליהנות משפע של פריחה, בעלי חיים וציפורים.
  בין יוני לאוגוסט מזג האוויר נוח לטיולים רגליים והטמפרטורה הממוצעת נעה סביב 25 מעלות ביום ו- 15 מעלות בלילה. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון אפשרות של ימים גשומים גם בקיץ.

 • סתיו -
  תקופה נפלאה לתיירים וטיילים. מזג אוויר דולומיטים ספטמבר-אוקטובר עדיין אינו קר מדי ונע סביב 15 מעלות במהלך היום (באוקטובר, לעיתים פחות).
  האיזור כולו מתרוקן מתיירים (באופן יחסי, בהשוואה לתקופת הקיץ העמוסה), ולכן גם המחירים נוחים יותר.
  זוהי עונת השנה שבה הטבע זוהר בתפארת של אור רך וצבעי סתיו זהובים ואדמדמים, שהופכים את הטיול לחוויה קסומה במיוחד.


דולומיטים – מסלול

הדף צר מלהכיל את אפשרויות הטיול והמסלולים הרבים באיזור. חשוב להגדיר את אופי החופשה או הטיול הרצויים ולהרכיב את המסלול בהתאם. ניתן לתפור חופשה המתאימה למשפחות, שמשלבת טיולים רגליים קלים, ביקור בפארקים ושחייה באגמים ואפשר לתכנן מסלול אתגרי לקבוצת חובבי אקסטרים, מטפסים ומיטיבי לכת, או חופשה רומנטית העוברת בין כפרים קסומים, נופים מרהיבים ומסעדות משובחות.
כך או אחרת, יש שני טיפים חשובים שיסייעו בהרכבת כל סוג של טיול:

 • השכרת רכב -
  מומלץ ביותר לשכור רכב לכל תקופת הטיול משום שמאד לא נוח ומסורבל להתנייד בו בתחבורה ציבורית ויש איזורים רבים שכלל לא ניתן להגיע אליהם באמצעותה.

 • טיולי כוכב -
  הדולומיטים הם חבל ארץ אידיאלי לטיולי כוכב. המטיילים בדולומיטים המזרחיים יכולים להתמקם בעמק באדיה שבדרום חבל טירול. העמק נמתח מפסגות סלה ועד לעמק פוסטריה ובו כמה כפרים המציעים מקומות לינה בכל ימות השנה: באדיה, קורברה, לה-ואל, מראו, וסן מרטין דה-טור. מכולם אפשר לצאת לכל היעדים האטרקטיביים שבחלק המזרחי.
  המטיילים בדולומיטים המערביים יכולים להתמקם בעמק די-פאסה (Val di Fassa). שם, העיירה קאנציי (Canazei) פופולרית כנקודת מוצא למגוון מסלולים.

אתרים פופולריים בדולומיטים - על קצה המזלג:

 • אגם ברייס היפהפה (Lago di Breis).

 • אגם קארצה (Lago di Carezza).

 • חמשת המגדלים, ובאיטלקית "צ'ינקווה טורי" (Cinque Torri) אתר עם נוף סלעי דרמטי ומגנט לחובבי טיפוס.

 • העיירה קורטינה דאמפצ'ו (Cortina d'Ampezzo) המציעה אתר נופש יוקרתי ומפנק, עשיר במקומות בילוי, במסעדות, בתי קפה, וחנויות.

 • קניון סראי די סוטוגודה (Serrai di Sottoguda) המשתרע לאורך 2 קילומטרים בין הכפר סוטוגודה (Sottoguda), לבין הכפר מלגה צ'יאפלה (Malga Ciapela) השוכן לרגלי המרמולדה.


דולומיטים איטליה – איך מגיעים?

בהתאם לאיזור הטיול שבו מתמקדים, ניתן להגיע מאחד משדות התעופה הבאים:

 • Marco polo שבוונציה

 • Catullo  שבוורונה

 • Malpensa  שבמילאנו

 

נופש בדולומיטים עם "גו-איטלי" – המומחים לאיטליה

אי אפשר לכסות את כל המידע על הדולומיטים בכמה פסקאות. אם אתם מעוניינים לתפור מסלול מדויק למידותיכם ולהבטיח הנאה מושלמת מהטיול, אנו מזמינים אתכם להפקיד את המשימה בידינו.

ארבעת העשורים בהם התמחינו בתיירות ונופש בארץ המגף ורשת הקשרים האישיים שטווינו עם מאות ספקי שירותי תיירות בכל קצותיה, יבטיחו לכם טיול שאין שני לו.

 

צרו קשר:

בטלפון, 24 שעות ביממה:  04-868-2518  |  בטופס יצירת קשר כאן באתר


​​מאכלים איטלקיים פופולריים - מדריך לתייר הישראלי באיטליה

איטליה ממגנטת אליה מיליוני טיילים, תיירים ומבקרים מכל רחבי העולם מדי שנה, בכל עונות השנה.

העושר והגיוון העצום של נופים, מבנים היסטוריים ופלאי אדריכלות, כפרים, עיירות וערים שלכל אחד מהם אופי מיוחד משלו, מבטיחים שכל מבקר ימצא בה את מבוקשו.


אחת הדרכים לתור את ארץ המגף היא באמצעות מסלול הבנוי בעקבות נושא מסוים כמו אופנה, כרמים ויקבים, או סגנונות אמנותיים או ארכיטקטוניים. מבין קשת שלמה של טיולי נושא, טיול גסטרונומי מספק הזדמנות נפלאה להכיר לעומק את תתי הגוונים של התרבות האיטלקית ואת אנשיה, דרך היכרות מעמיקה עם טעמיו העשירים של המטבח האיטלקי, עם האזורים בהם גדלים מרכיבי המזון השונים ועם השווקים והמסעדות בהם ניתן להתענג עליהם במיטבם.

אין מי שלא מכיר מאכלים איטלקיים. שמות של מנות כגון ספגטי בולונז, פיצה מרגריטה, או ניוקי, שגורים בפיהם של מבוגרים וילדים בכל רחבי העולם ואין בית ישראלי שהמזווה שלו לא מאחסן לפחות חבילה או שתיים של פסטה.

אבל, אין דינה של פסטה אחת כדין רעותה וכאשר לוקחים את הזמן ומתעמקים בנושא, מגלים עולם שלם ומופלא של מאכלים מסורתיים באיטליה לצד מטבח אקלקטי גלובאלי, המושפע ממדינות שכנות, או מרוחקות.


מעבר לכך, יש גם שוני רב בין מאכלים איטלקיים מסורתיים האופייניים לצפון המדינה ולדרומה כאשר, המטבח הדרום איטלקי הוא בעל אופי ים תיכוני, עשיר בירקות ובמרכיבים מן הצומח ומן הים ואילו המטבח הצפון איטלקי נוטה להיות אירופאי קלאסי וכבד יותר.


מדריך תמציתי זה נכתב למען מי שרוצה להכיר באמת את המאכלים של איטליה, ומציע סקירה של מאכלים באיטליה לפי אזורים.


מאכלים של איטליה הצפונית

המלך הגסטרונומי של איזור הצפון הוא מחוז אמיליה-רומאנה (Emilia-Romagna) שהוא מקום משכנן של כמה ערים שהביאו לעולם בשורות קולינריות שמוכרות בכל בית:

 • העיר בולוניה (Bologna), בירת המחוז, שהעניקה לרוטב הבולונז המפורסם את שמו.

 • העיר מודנה (Modena), ביתו של הרוטב הבלסמי. 

 • העיר פארמה (Parma), מולידת גבינת הפרמז'ן, המקיימת בכבוד שפע מפעלים המייצרים אותה.

איזור נוסף בצפון, ששווה להגיע אליו מסיבות רבות, אך גם מטעמים גסטרונומיים, הוא החלק הצפון-מערבי של איטליה, שבין מחוז לומברדיה (Lombardia) למחוז פיימונטה (Piemonte), שהוא מעוזו של הריזוטו (Risotto), האורז העגול, הרך, הדביק והעשיר בטעמים, שמכינים בבישול איטי בציר מיוחד.

במילאנו, העיר הגדולה באיזור, מומלץ להזמין ריזוטו באחת המסעדות הטובות ולגלות את המנה הזו מחדש.
המדקדקים יוכלו לבחור מבין מגוון עשיר של מנות ריזוטו, כגון ריזוטו אה לה פונגי עם פטריות, ריזוטו אל נרו דה ספיה שסימן ההיכר שלו הוא צבעו השחור, שמקנה לו הדיונון שמוסיפים אליו יחד עם שק הדיו שלו, ריזוטו אה לה ברולו, שקרוב יותר במהותו לריזוטו המקורי, שבושל עם נקניקיות ויש בו גם שעועית ויין אדום, ומנות נוספות.


מרכז איטליה – מאכלים אופייניים

התחנה הבאה היא פירנצה (Firenze), בירת מחוז טוסקנה. עיר שהיא חגיגה אמתית של מעדניות, מסעדות, גלידריות, ובתי ממכר ליין בהם ניתן למצוא, בין השאר, את כל סוגי הפסטה, עשויים בעבודת יד מבצק טרי וגם גלידות משובחות העשויות על טהרת הרכיבים הטבעיים והטריים (שמנת, חלב, פירות, שוקולד, תבלינים ואגוזים למיניהם).

מי שחשקה נפשו לטעום מאכל בשר איטלקי מקומי אופייני, ימצא בעיר מנות פחות מוכרות לזרים, המבוססות על איברים פנימיים, כמו הטריפה (Trippa), או הלמפרדוטו (Lampredotto ) שהוא תבשיל של קיבת בקר בציר ירקות עם לחמניות ורוטב עגבניות (סלסה ורדה).

טוסקנה היא גם הכוהנת הגדולה של שמן הזית ומלכת הקיאנטי (Chianti), היין האיטלקי המפורסם, המגיע מאזור קיאנטי שמשתרע בין פירנצה לבין העיר סיינה. את היין מכינים בעיקר מענבים מזן סנג'ובזה (Sangiovese). אי אפשר להכתיר טיול כטיול קולינרי, מבלי לבקר באחד מהיקבים באיזור וללא סיור טעימות יין שמסחרר את הראש.

נקודת ציון חשובה נוספת היא מארמה (Maremma), איזור דרום-מערב טוסקנה, הידוע במגדלי הבקר שלו ובחוות חקלאיות המתמחות במוצרי חלב וגבינה. העיר הגדולה באיזור היא גרוסטו (Grosseto).

ביקור בדרום טוסקנה וגם באומבריה (Umbria) הנמצאת מדרום לטוסקנה בעונה המתאימה (בין אוקטובר לדצמבר), הוא הזדמנות פז ליהנות מטעמן העז של פטריות הכמהין השחורות, ששמן בפי האיטלקים הוא טרטופו (Tartufo), מבלי לפשוט את הרגל.


תענוגות קולינריים בדרום איטליה

ירקות טריים שופעי טעם שעוברים דרך קצרה מאד מהאדמה אל סיר הבישול ואל הצלחת, גבינות מוצרלה וריקוטה מחלב בקר באפלו וליקר לימונצ'לו מרענן לקינוח.
את אלה ניתן למצוא בשיא תפארתם בחלקים נרחבים באיזור הדרום: קמפניה, קלבריה וסיציליה. את הלימונצ'לו מומלץ לנסות בסורנטו (Sorrento), עיר בדרום מפרץ נאפולי שבמחוז קמפניה, או לאחר ארוחה על החוף באמאלפי (Amalfi), העיר היפהפיה שעל מפרץ סאלרנו (Salerno).

וכשאמרנו נאפולי – אמרנו פיצה! נאפולי אמונה על חלק נכבד מהפיצות הטובות ביותר באיטליה וידועה כמי ששוברת גם את עקרונותיהם של בעלי המשמעת העצמית החזקה ביותר וגוררת אותם לתוך סחרור פחמימתי שפורט בעוצמה על בלוטות הטעם ומשובב את הנפש.


ואיך אפשר בלי סיציליה וסרדיניה?

הקאנולי הסיציליאני (Cannolo Siciliano) הוא מאכל איטלקי ממולא ומתוק: גליל בצק פריך שכל תוכו מלא בגבינת ריקוטה נימוחה ומענגת חושים. גם הארנצ'יני (Arancini), כדור האורז הממולא ומטוגן בשמן עמוק נחשב למעדן מקומי.

 

ולבסוף, סרדיניה, שכראוי לאי שמכבד את עצמו, מציעה מגוון מנות של דגים ופירות ים טריים, העומדים בפני עצמם, או משולבים כחלק ממנת פסטה. האי ידוע גם במנות בשריות משובחות, בלחם רועים שנקרא פנה קרסאו (Pane Carasau ) ובגבינת הפקורינו שלו.​

 

 

"גו-איטלי" – מומחים בתכנון חופשות ומסלולים באיטליה 

 

עם ארבעה עשורים של ניסיון בעולם הנופש והתיירות באיטליה, קשה להתווכח.

מתכננים חופשה או מנסים להרכיב מסלול טיול בארץ המגף? אנו כאן לשירותכם עם צוות מקצוענים, שירות מעולה ויחס אישי, בתוספת חשובה של קשרים קרובים ואישיים עם מאות ספקי שירותי תיירות בכל רחבי איטליה.

 

מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר:

בטלפון, 24 שעות ביממה:  04-868-2518  |  בטופס יצירת קשר כאן באתר


עקב המצב איננו פעילים כרגע
עמכם הסליחה